Reklama

Reklama

Polska – Armenia. Łukasz Piszczek kontuzjowany. Kto go zastąpi?

Jakub Błaszczykowski albo Artur Jędrzejczyk – jeden z tych piłkarzy zastąpi Łukasza Piszczka na prawej obronie w meczu z Armenią (wtorek, godz. 20.45).

Polska - Armenia. Relacja NA ŻYWO

Reklama

Jesteśmy też na urządzeniach mobilnych

El. MŚ - sprawdź sytuację w "polskiej" grupie

Przed meczem z Armenią selekcjoner Adam Nawałka ma duży ból głowy. Nie dość, że na dłuższy czas ze składu wypadł mu jeden z najważniejszych piłkarzy - Arkadiusz Milik, to jeszcze okazało się, że kontuzji doznał Łukasz Piszczek.

Prawy obrońca Borussii Dortmund to od lat filar reprezentacji Polski. Tylko przez krótki czas, z powodu poważnego urazu, musiał ustąpić miejsca na swojej pozycji komuś innemu. Jeśli jest zdrowy, nie musi się obawiać o obecność w wyjściowym składzie.

Teraz jednak będzie musiał zastąpić go ktoś inny. Na ten moment wydaje się, że opcje są dwie - Artur Jędrzejczyk lub Jakub Błaszczykowski.

- Jeszcze jakieś pomysły? - z uśmiechem na sugestie dziennikarzy zareagował na poniedziałkowej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka.

W pierwszym wariancie zestawienie obrony wyglądałoby następująco (od prawej strony): Jędrzejczyk - Glik -  Cionek -  Rybus. Wówczas w drugiej linii Nawałka nie musiałby nic zmieniać.

Jest jeszcze druga opcja. Na prawej obronie mógłby wystąpić Jakub Błaszczykowski, który od początku tego sezonu grywa na tej pozycji w VfL Wolfsburg.

W drugim wariancie nasza obrona wyglądałaby tak: Błaszczykowski - Glik - Cionek - Jędrzejczyk.

- W klubie długo występowałem w obronie, ale ostatnie mecze zagrałem w pomocy. We wtorek zagram tam, gdzie ustawi mnie trener. Pozostaję do jego dyspozycji - ucina z kolei Błaszczykowski.

Przy tym zestawieniu selekcjoner musiałby jednak zrobić pewne roszady w drugiej linii. Na prawym skrzydle Błaszczykowskiego zastąpiłby prawdopodobnie Kamil Grosicki, a lewa strona przypadłaby Rybusowi.

I właśnie piłkarz Olympique Lyon najwięcej wygra na kontuzji Piszczka. Pechowiec, który przez uraz nie pojechał na Euro 2016, teraz korzysta na nieszczęściu kolegi.

Inna sprawa, że jedynym piłkarzem, który w trakcie mistrzostw Europy we Francji zastąpił Piszczka na prawej obronie był... Thiago Cionek. W spotkaniu z Armenią Brazylijczyk z polskim paszportem powinien jednak zagrać na środku obrony. Jeśli Nawałka zdecyduje się na inne rozwiązanie, roszad w kadrze będzie jeszcze więcej.

Spotkanie z Armenią odbędzie się we wtorek o godz. 20.45. Relacja na żywo w Interii. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

Łukasz Szpyrka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama