Reklama

Reklama

​Polska - Andora 3-0 w el. MŚ 2022. Sousa: Jestem pozytywnie nastawiony

- Przed meczem z Anglią jestem pozytywnie nastawiony. Możemy tam wygrać i budować pewność siebie - mówił po zwycięstwie nad Andorą Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

- Andora wystawiła 11 zawodników, którzy grali bardzo blisko siebie. Jeżeli prowadziliśmy drybling, to byliśmy faulowani i trudno było nam nabrać szybkości. Tymczasem ja chcę, żeby moi zawodnicy zawsze grali szybko i tworzyli jak największą liczbę sytuacji - analizował na gorąco Sousa.

Zapytaliśmy szkoleniowca, dlaczego zdecydował się grać trzema napastnikami, podczas gdy w zbliżającym się meczu z Anglią trzech snajperów na pewno nie wystawi.

- Jestem zadowolony z tej decyzji. Napastnicy to nasi kluczowi zawodnicy i dzięki nim chcemy uzyskać większą dynamikę. Chcę przekazać przeciwnikom i zespołowi pewien sygnał. Musimy wspierać naszych snajperów - podkreśla Sousa.

Reklama

Szkoleniowiec był także zadowolony ze zmian. Wprowadzony Karol Świderski zdobył bramkę, z dobrej strony zaprezentował się również Kacper Kozłowski, a Sousa chwalił Przemysława Płachetę.

- Trudno było się przebić środkiem, bo korytarz był zamknięty. W drugiej połowie wyglądało to już lepiej i byliśmy bardziej groźniejsi. Zmieniliśmy styl gry. Chciałem wcześniej wpuścić Karola Świderskiego, ale później idealnie się wpasował. Cieszę się z jego bramki - podkreślał selekcjoner.

Paulo Sousa o Anglikach

Na drugim biegunie jest za to Arkadiusz Milik, który był jednym z najsłabszych zawodników na boisku.

- Wymagam więcej od niego, ale także od innych zawodników. Długo nie grał w klubie, a teraz gra ciągle. Z każdym meczem będzie lepszy, choć musi być bardziej agresywny i podnieść poziom gry - zaznacza Sousa.

Teraz przed reprezentacją Polski najtrudniejsze spotkanie, bo już w środę zmierzy się na Wembley z Anglikami.

- Musimy im stawić czoła i być na mniej więcej tej samej intensywności, co oni. Jestem pozytywnie nastwiony. Możemy tam wygrać i tworzyć pewność siebie - uważa Sousa.

Po dwóch meczach eliminacji do MŚ 2022 reprezentacja Polski ma cztery punkty, Anglicy zgarnęli sześć.

Z Warszawy Piotr Jawor


Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | MŚ 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy