Reklama

Reklama

Polscy piłkarze zamieszkają w Gdańsku, Urugwajczycy w Sopocie

W poniedziałek rozpocznie się krótkie zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed towarzyskim meczem z Urugwajem, który odbędzie się w 14 listopada na PGE Arenie. "Biało-czerwoni" zamieszkają w gdańskim Dworze Oliwskim, a rywale - w sopockim Sheratonie.

Polacy po raz drugi zakwaterowani będą w hotelu Dwór Oliwski, z którego w trakcie Euro 2012 korzystała reprezentacja Niemiec. Ten ośrodek był ich bazą przed wyjazdowym meczem eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą.

- Ten ośrodek jest świetnym miejscem na przygotowania do takich spotkań. Cichy, komfortowy, a do tego położony w pięknej, leśnej scenerii. Mamy tam wszystko, czego potrzebujemy. Do dyspozycji są dwa boiska o znakomitej nawierzchni, z których jedno położone jest tuż hotelu. Na miejscu mamy również bardzo dobre warunki do odnowy biologicznej - powiedział Andrzej Dawidziuk, jeden z asystentów selekcjonera Waldemara Fornalika.

Reklama

Odpowiadający za szkolenie bramkarzy w kadrze trener gościł w Gdańsku też przy okazji meczu ekstraklasy Lechia - Legia Warszawa. Hotelu nie wizytował.

- Nie było takiej potrzeby. To sprawdzony ośrodek, w którym już mieliśmy okazję przebywać. Na pewno wszystko będzie przygotowane na nasz przyjazd - zapewnił.

Z polskiej ekipy pierwsi w gdańskim hotelu pojawią się członkowie sztabu szkoleniowo-organizacyjnego.

- Będziemy już w niedzielę. Być może tego dnia przyjadą także niektórzy zawodnicy, jednak generalnie mają stawić się w poniedziałek do godziny 13.30 - poinformował dyrektor reprezentacji Polski ds. kontaktów z mediami Tomasz Rząsa.

Pierwszego dnia zgrupowania "Biało-czerwoni" mają w planach trening otwarty dla kibiców. Zajęcia o godz. 18 rozpoczną się na stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta. We wtorek zarówno polscy piłkarze, jak i ich rywale ćwiczyć będą już na PGE Arenie Gdańsk.

Reprezentanci Urugwaju również pojawią się w Trójmieście w poniedziałek. Czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata zamieszka w sopockim hotelu Sheraton, w którym podczas ME rezydowała ekipa Irlandii.

- Reprezentacja Urugwaju nie przyleci do Polski jednym samolotem. Piłkarze przez cały poniedziałek będą sukcesywnie pojawiać się na lotnisku w Rębiechowie - zaznaczył prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski.

Diego Forlan i spółka trenować będą z kolei na stadionie OSiR w Gdyni, gdzie na co dzień swoje ligowe mecze rozgrywają piłkarze Arki.

- Nasi goście zarezerwowali sobie dwa terminy, tj. poniedziałek o godzinie 19 oraz we wtorek o 10. Te zajęcia będą jednak zamknięte dla kibiców. Mogę też zapewnić, że murawa na tym obiekcie jest w znakomitym stanie. Nawierzchnia ma co prawda już dwa lata, ale nic nie można jej zarzucić. Goście na pewno nie będą na nią narzekać - powiedział kierownik Stadionu Miejskiego w Gdyni Dariusz Schwarz.

Trzecie w historii spotkanie Polska - Urugwaj rozegrane zostanie w środę 14 listopada o godz. 20.45.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy