Reklama

Reklama

Polscy piłkarze w komplecie przed meczem z Urugwajem

Wszyscy polscy piłkarze, którzy w środę o 20.45 zmierzą się w towarzyskim spotkaniu na PGE Arenie Gdańsk z Urugwajem, dotarli do Hotelu Dwór Oliwski. W poniedziałek o 18 biało-czerwoni mają zaplanowany otwarty trening na stadionie MOSiR przy ul. Traugutta.

W niedzielę w komplecie stawiła się w tym hotelu kadra szkoleniowa reprezentacji, a ponadto dojechali także Artur Jędrzejczyk, Kamil Grosicki i Szymon Pawłowski. W poniedziałek na zgrupowanie pierwszy przyleciał tercet zawodników Borussii Dortmund, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, którzy skorzystali z usług tanich linii.

Pozostali zawodnicy przylecieli później lotami rejsowymi z Monachium, Frankfurtu i Warszawy. Ze stolicy przyjechał Łukasz Teodorczyk. - Na pewno odczuwam pewną tremę po pierwszym powołaniu do seniorskiej reprezentacji, ale nie jest to jakiś paraliżujący strach. Kilku chłopaków znam przecież z ligi i młodszych kadr. Znajduję się w najważniejszym momencie swojej kariery i wierzę, że w środę dane mi będzie zadebiutować w meczu z Urugwajem - powiedziała na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie napastnik Polonii Warszawa.

Reklama

Podobne plany ma również bramkarz angielskiego Brighton&Hove Albion Tomasz Kuszczak, który w kadrze biało-czerwonych debiutantem już nie jest. - Dwa razy byłem ostatnio powoływany do reprezentacji, ale na boisku nie spędziłem nawet minuty. Mam nadzieję, że w moim przypadku sprawdzi się powiedzenie "do trzech razy sztuka" i w środę pojawię się między słupkami - przyznał 30-letni golkiper.

W poniedziałek Polacy mają zaplanowany trening, który rozpocznie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy ul. Traugutta o godzinie 18. Te zajęcia będą otwarte dla kibiców, ale obejrzy je tylko 999 osób, które odebrały darmowe wejściówki. We wtorek o 18 na PGE Arenie Gdańsk odbędzie się konferencja prasowa trenera Waldemara Fornalika, a godzinę później poprowadzi on na tym stadionie trening "Biało-czerwonych".

W meczu z Urugwajem nie zagrają kontuzjowani Artur Sobiech i Jakub Wawrzyniak. Za tego drugiego powołany został lewy obrońca Lechii Gdańsk Piotr Brożek.

Piłkarze Urugwaju zamieszkają w sopockim hotelu Sheraton, który podczas ostatnich mistrzostw Europy był centrum pobytowym reprezentacji Irlandii. Czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata ma w planie trzy treningi. Dwa z nich, w poniedziałek o 19 oraz we wtorek o 10.30, odbędą się na Stadionie Miejskim w Gdyni, a jeden we wtorek o 16.30 na PGE Arenie Gdańsk. Pół godziny przed tymi ostatnimi zajęciami rozpocznie się konferencja prasowa trenera gości Oscara Tabareza.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje