Reklama

Reklama

Polacy zagrają z Mołdawią po raz piąty

Piątkowy mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Mołdawia - Polska w Kiszyniowie będzie piątym spotkaniem tych drużyn w historii. "Biało-czerwoni" wygrali cztery dotychczasowe potyczki i mają bilans bramkowy 8-1.

Los skojarzył te reprezentacje również w kwalifikacjach do mundialu 1998 roku. Do pierwszego meczu doszło w listopadzie 1996 na stadionie GKS Katowice. Polacy, prowadzeni wówczas przez Antoniego Piechniczka, wygrali 2-1 po golach Henryka Bałuszyńskiego i Krzysztofa Warzychy (z rzutu karnego).

Drugie spotkanie - prawie rok później - odbyło się w zupełnie innych okolicznościach. "Biało-czerwoni" stracili już szansę awansu, a na dodatek byli prowadzeni przez innego trenera - Janusza Wójcika. W Kiszynowie wygrali jednak 3-0, a wszystkie gole zdobył Andrzej Juskowiak.

Reklama

Trzecia konfrontacja miała charakter towarzyski. W lutym 2011 reprezentacja złożona z zawodników grających na co dzień w kraju w portugalskim Vila Real de Santo Antonio wygrała 1-0 po trafieniu Dawida Plizgi.

We wrześniu ubiegłego roku obie jedenastki zmierzyły się we Wrocławiu w spotkaniu o punkty eliminacji MŚ. Zespół trenera Waldemara Fornalika zwyciężył 2-0 po bramkach Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego i Jakuba Wawrzyniaka.

Bilans meczów piłkarskich reprezentacji Polski i Mołdawii:

10.11.1996, Katowice: Polska - Mołdawia                   2-1 (1-0) el. MŚ

07.10.1997, Kiszyniów: Mołdawia - Polska                  0-3 (0-1) el. MŚ

06.02.2011, Vila Real de Santo Antonio: Mołdawia - Polska 0-1

11.09.2012, Wrocław: Polska - Mołdawia                    2-0 (1-0) el. MŚ

Bilans: 4 mecze - 4 zwycięstwa Polski, bramki: 8-1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Mołdawia - Polska!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama