Reklama

Reklama

Polacy w drodze po MŚ Amp Futbolu w Meksyku

Po wtorkowej konferencji prasowej, dzisiaj rano piłkarze wyruszyli w podróż na mistrzostwa świata w AMP Futbolu w Meksyku. Przed sportowcami trzydzieści godzin w drodze, aby już w niedzielę zmierzyć się w pierwszym meczu z Kolumbią.

O Amp Futbolu, czyli piłce nożnej osób po amputacjach zrobiło się znów głośno. Wszystko za sprawą mistrzostw świata, które już wkrótce rozpoczną się w Meksyku. Reprezentanci Polski mają realne szanse na walkę o najwyższe laury.

Piłkarze w podróż wyruszyli już dzisiaj o 4 rano z warszawskiego lotniska na Okęciu. Ich podróż ma trwać około 30 godzin. 

Polacy znaleźli się w grupie C razem z Kolumbią, Kostaryką oraz Japonią. Pierwszy mecz rozegrają w najbliższą niedzielę 28 października o godzinie 22 polskiego czasu. Dzień później ampfutboliści postarają się o zwycięstwo nad drużyną z Kostaryki, zaś 30 października na boisko wybiegną razem z Japończykami.

Reklama

Transmisje na żywo z mistrzowskich rozgrywek można będzie oglądać na Facebooku Amp Futbol Polska i na internetowej stronie TVP Sport.

Piłkarze jadą na mistrzostwa pod hasłem "jedną nogą w finale", a ich motywacyjne zawołanie wydaje się być całkiem realne. W 2014 roku reprezentacja Polski w Amp Futbolu wywalczyła 4. miejsce podczas mistrzostw świata. Przed rokiem nasi piłkarze zdobyli z kolei brązowy medal na mistrzostwach Europy.

"Biało-Czerwonych" wspierają też piłkarze reprezentacji Polski. Do kibicowania zachęca Robert Lewandowski i Łukasz Fabiański.


AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama