Reklama

Reklama

Placzyński: Mecz z Mołdawią może być w otwartym kanale

Piątkowy mecz polskich piłkarzy w eliminacjach mistrzostw świata 2014 z Czarnogórą w Podgoricy kibice obejrzą tylko w płatnym systemie pay-per-view. Andrzej Placzyński, szef posiadającej prawa do transmisji firmy Sportfive, powiedział, że nadal możliwe jest pokazanie w otwartym kanale kolejnych spotkań eliminacyjnych, w tym w przyszły wtorek we Wrocławiu z Mołdawią

"TVP poprosiła o czas do namysłu w kolejnej fazie negocjacji w sprawie transmisji z kolejnych meczów drużyny narodowej. Mają przedstawić nową propozycję do godziny 20.00 we wtorek. Myślę, że w środowe przedpołudnie będę mógł powiedzieć na ten temat coś więcej" - dodał Placzyński.

Reklama

Już w sobotę w przesłanym PAP oświadczeniu w sprawie negocjacji zakupu praw telewizyjnych do meczów reprezentacji w latach 2012-2014 TVP podkreśliła, że nie jest w stanie sprostać finansowym oczekiwaniom Sportfive. Negocjacje jednak nadal trwały, ale nie zakończyły się sukcesem. 

W systemie pay-per-view widzowie mogą oglądać program po zapłaceniu określonej sumy. Możliwości takie oferują platformy cyfrowe. Do tej pory w Polsce na tej zasadzie pokazywane były walki bokserskie.

Firma Sportfive podpisała w 2009 roku umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w myśl której związek przekazał jej na dziesięć lat wszelkie prawa marketingowe i telewizyjne do meczów reprezentacji kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje