Reklama

Reklama

Pione Sisto: Wszystko jest jeszcze możliwe. Chcemy jechać na mundial

To będzie jedno z kluczowych spotkań dla reprezentacji prowadzonej przez trenera Age Hareide. Dziś po południu Duńczycy mierzą się na wyjeździe z Armenią. Po świetnym meczu z "Biało-Czerwonymi" Skandynawowie liczą na kolejne trzy punkty.

Do końca eliminacji pozostały jeszcze trzy serie gier. W poniedziałek Skandynawowie mierzą się w wyjazdowym spotkaniu z nieobliczalną Armenią. W październiku grają jeszcze z Czarnogórą na jej terenie i na zakończenie u siebie z Rumunią. To nie stawia ich w komfortowej sytuacji, ale zawodnicy są pewni swego.  

- Na pewno inaczej gra się u siebie, przed swoją publicznością, a inaczej w meczach na terenie rywala. To prawda, mamy ciężkie wyjazdowe spotkania, ale walczyć trzeba, a jak będzie, to pokaże boisko. Cel jest jeden - pojechać w przyszłym roku na mistrzostwa świata - powiedział Interii Pione Sisto, czarnoskóry skrzydłowy reprezentacji Danii.

Rok temu, pochodzący z Sudanu Południowego zawodnik, razem ze strzelcem gola w piątkowym meczu z Polakami Thomasem Delaneyem, zagrał w końcówce spotkania na Stadionie Narodowym. W piątek obaj należeli do najlepszych w drużynie prowadzonej przez Hareide, napędzając na stadionie Parken ataki swojego zespołu.

- Zagraliśmy z wami bardzo trudne spotkanie na wyjeździe w zeszłym roku. Analizowaliśmy dokładnie tamten mecz i wiedzieliśmy, jakie błędy zostały tam popełnione. Musieliśmy mocno pracować i wierzyć. Jak się okazało, nasza praca przyniosła zamierzony efekt  - tłumaczył zadowolony Sisto. 

Teraz Duńczycy chcą wygrać trzy kolejne mecze, tak, żeby spróbować awansować do mundialu w Rosji z pierwszego miejsca w grupie E. Czy im się to uda, przekonamy się za niewiele ponad miesiąc.

Reklama

Michał Zichlarz

Wyniki, terminarz i tabela "polskiej" grupy eliminacji MŚ'2018

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy