Reklama

Reklama

Pierwszy trening kadry Fornalika w Turcji

Polscy piłkarze, którzy w piątek w Antalyi zagrają towarzysko z reprezentacją Macedonii, dotarli we wtorek do Turcji. Wieczorem przeprowadzili w miejscowości Belek pierwszy trening podczas krótkiego zgrupowania.

- Piłkarze powołani przez selekcjonera Waldemara Fornalika w komplecie stawili się na zgrupowaniu i przylecieli do Turcji. Wieczorem odbył się już pierwszy trening, w którym wzięli udział wszyscy zawodnicy. Na szczęście po ostatniej kolejce ekstraklasy nikt nie uskarża się na kłopoty zdrowotne - poinformował dyrektor reprezentacji ds. kontaktów z mediami Tomasz Rząsa.

Reklama

Jak poinformował, Turcja powitała biało-czerwonych zupełnie inną pogodą niż żegnała Polska.

- W ciągu dnia było 15 stopni Celsjusza, świeciło słońce, które teraz już zaszło, więc zrobiło się chłodniej. Ale oczywiście aura jest całkiem inna niż w Warszawie, skąd rano odlecieliśmy - dodał.

Spotkanie z Macedonią odbędzie się poza oficjalnym terminem FIFA, dlatego Fornalik powołał tylko piłkarzy występujących na co dzień w polskiej lidze. Najwięcej - pięciu - z Legii Warszawa, a po trzech ze Śląska Wrocław i Górnika Zabrze.

Przed odlotem najbardziej obleganym zawodnikiem na lotnisku Okęcie był Jakub Kosecki. Pomocnik Legii Warszawa miał już okazję poznać zwyczaje panujące w drużynie narodowej przed październikowymi meczami z RPA i Anglią, ale debiut uniemożliwiła mu kontuzja.

- Bardzo żałowałem, ponieważ gra w reprezentacji Polski jest moim wielkim marzeniem. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się zadebiutować - powiedział cytowany przez stronę internetową PZPN Kosecki-junior, którego ojciec Roman 69-krotnie założył koszulkę z orzełkiem.

W środę i czwartek kadrowicze również będą trenować na boiskach przy hotelu, w którym są zakwaterowani.

- Selekcjoner nie zdecydował jeszcze, czy zajęcia odbywać się będą raz, czy dwa razy dziennie - powiedział Rząsa.

W piątek (godz. 17.15 czasu warszawskiego) areną spotkania Polska - Macedonia będzie Mardan Stadium w Kundu na przedmieściach Antalyi. W sobotę reprezentacja wróci do kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje