Reklama

Reklama

Perquis jeszcze nie złożył wniosku o przyznanie obywatelstwa

Piłkarz FC Sochaux Damien Perquis w środę przebywał w Warszawie. Francuski obrońca był w siedzibie wojewody mazowieckiego, ale nie złożył jeszcze wniosku w sprawie uzyskania polskiego obywatelstwa. To oznacza, że na razie w kadrze Franciszka Smudy nie zagra.

Obecność piłkarza potwierdziła rzeczniczka wojewody mazowieckiego. - Był w towarzystwie działaczy sportowych, ale nie złożył wniosku w sprawie obywatelstwa - powiedziała Ivetta Biały.

Reklama

Piłkarz był w wydziale do spraw cudzoziemców w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Jak udało się ustalić, towarzyszący piłkarzowi działacze jedynie dowiadywali się o procedury przy nadawaniu i potwierdzaniu obywatelstwa. Nie mieli jednak przy sobie wszystkich potrzebnych dokumentów, aby złożyć wniosek. Dokumentacja ma być wkrótce uzupełniona.

- Nikt z PZPN, ani ze sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski nie będzie komentował tej sprawy - powiedziała rzeczniczka piłkarskiej centrali Agnieszka Olejkowska.

Obrońca francuskiego FC Sochaux jest w kręgu zainteresowań Franciszka Smudy od kilku miesięcy. Selekcjoner "Biało-czerwonych" nie może go jednak powołać ze względu na brak polskiego obywatelstwa.

- Z tego co wiem, Damien już dawno wysłał do Polski wszystkie potrzebne dokumenty i czekał na zakończenie procedur - mówił na początku tygodnia mieszkający we Francji menedżer Tadeusz Fogiel.

Ze względu na polskie korzenie piłkarza procedura miała być podobna, jak w przypadku Ludovika Obraniaka, u którego tylko potwierdzono polskie obywatelstwo. Według nieoficjalnych informacji, w przypadku Perquisa rozważana jest jednak możliwość nadania obywatelstwa. Wówczas wniosek będzie musiał przejść przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a potem trafić do kancelarii prezydenta.

Dowiedz się więcej na temat: FC Sochaux | Damien Perquis | reprezentacja Polski | Franciszek Smuda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL