Reklama

Reklama

Paweł Olkowski: Wszyscy liczymy na grę

Paweł Olkowski, który w ostatnim meczu w barwach FC Koeln zdobył dwie bramki i zaliczył asystę, zdaje sobie sprawę z elementów, jakie musi poprawić w swojej grze. Piłkarz przyznał, że liczy też na grę w piątkowym meczu z Gruzją w eliminacjach Euro 2016.

11 listopada w Kolonii rozpoczął się okres karnawałowy (dla mieszkańców miasta to piąta pora roku, która potrwa do środy popielcowej). Z tego powodu zawodnicy FC Koeln trenowali w czerwonych perukach i z czerwonymi piłeczkami na nosach.

Reklama

"W zespole panuje świetna atmosfera, na zajęcia każdy przychodzi w dobrym humorze. Bardzo podobała mi się ta akcja, bo czasami należy nieco wyluzować na treningu. Powinien być czas na pracę, relaks i zabawę. W Kolonii to wszystko jest dobrze poukładane" - zaznaczył Olkowski.

24-letni zawodnik dosyć szybko zaaklimatyzował się w niemieckim klubie i z powodzeniem występuje ostatnio jako prawoskrzydłowy. Co prawda do FC Koeln trafił latem, ale kontrakt podpisał kilka miesięcy wcześniej.

"Już pół roku wcześniej wiedziałem, że będę przechodził do tego klubu. Dlatego rozpocząłem indywidualne lekcje języka niemieckiego, bo porozumiewanie się w miejscowym języku jest bardzo ważne. Pod tym względem dobrze się przygotowałem. Również pod kątem sportowym nie miałem żadnych problemów, bo fizycznie byłem dobrze przygotowany. Trenowałem indywidualnie i wiedziałem, gdzie przechodzę" - podkreślił.

Wcześniej Olkowski występował na pozycji prawego obrońcy m.in. w Górniku Zabrze, którego trenerem był Nawałka.

"Zajęcia u obecnego selekcjonera były naprawdę bardzo ciężkie, dlatego nie miałem żadnych problemów na pierwszym obozie przygotowawczym z FC Koeln. Arek Milik też mówił mi, że treningi w Niemczech są ciężkie, ale u trenera Nawałki pracowało się jeszcze ciężej" - przyznał.

Dobra gra w klubie może przenieść się na jego pozycję w reprezentacji Polski, która w piątek zmierzy się w Tbilisi z Gruzją w eliminacjach Euro 2016. O ile na prawej obronie niezagrożony wydaje się być Łukasz Piszczek, to na prawym skrzydle jest rotacja w związku z kontuzją Jakuba Błaszczykowskiego.

"Przyjeżdżając na zgrupowanie wszyscy liczymy na grę. Ostatnio byłem tylko rezerwowym, więc teraz mam nadzieję, że wystąpię. Do wrześniowego meczu z Gibraltarem, w klubie grałem sporadycznie. Wówczas po powrocie do klubu bardziej się zaangażowałem w treningi i to przyniosło efekty. Wiem co trzeba robić, aby dalej się rozwijać" - zaznaczył Olkowski.

Po trzech kolejkach w eliminacyjnej grupie D prowadzi Polska, przed Irlandią - po 7 pkt. Gruzini mają 3 pkt za zwycięstwo nad Gibraltarem 3-0.

"Biało-czerwoni" wylatują do Gruzji w czwartek o godz. 9. Tego dnia odbędzie się oficjalny trening i konferencja prasowa. Mecz w eliminacjach Euro 2016 rozpocznie się w piątek 14 listopada o godz. 21 czasu miejscowego (18 w Polsce).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Euro 2016 Gruzja - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje