Reklama

Reklama

Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski. Boniek wita selekcjonera, "Kowal" już wie...

Paulo Sousa został podczas czwartkowej konferencji prasowej Zbigniewa Bońka oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Wybór szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych przez byłych piłkarzy oraz piłkarskich ekspertów, nie tylko z Polski

Portugalski szkoleniowiec długo nie był przez dziennikarzy wskazywany jako możliwy kandydat do objęcia posady. Jako pierwszy o tym, że to właśnie on może zastąpić Jerzego Brzęczka poinformował Włoch, Gianluca Di Marzio. Z godziny na godzinę kolejne przesłanki czyniły taki scenariusz bardziej prawdopodobnym. Ostatecznie spełnił się on w czwartek, wczesnym popołudniem.

Reklama

Wybór Sousy na selekcjonera jest szeroko komentowany w świecie polskiej piłki.

Nowego trenera w mediach społecznościowych przywitał oficjalnie prezes PZPN.

Refleksem i swoistym poczuciem humoru wykazał się, jak zwykle, Wojciech Kowalczyk.

Nie zawiódł również Kamil Kosowski, zawsze chętny do komentowania bieżących wydarzeń.

Roman Kołtoń pochwalił swojego kolegę Marcina Lepę z Polsatu Sport za dobrego "nosa". Felietony obu dziennikarzy można przeczytać w "Loży Ekspertów" w Interii.

Wypowiedź Paulo Sousy z materiału nagranego dla Polskiego Związku Piłki Nożnej cytuje też ekspert Sky Sport Italia, Gianluca di Marzio

Fakt objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski przez Paulo Sousę zauważyły też, rzecz jasna, także media w rodzinnej dla szkoleniowca Portugalii.

TC

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama