Reklama

Reklama

​Paolo Sousa trenerem reprezentacji Polski. "Ten trener ma obsesję"

Jednym z trenerskich wzorów Paulo Sousy jest Phil Jackson, 11-krotny trener mistrzów NBA.

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa udzielił wywiadu portugalskiemu dziennikarzowi Pedro Cunha z "Maistfutebol". Mówił w nim o swych autorskich pomysłach na grę.

Reklama

- Sousa domaga się od zawodników gry atrakcyjnej i bardzo intensywnej. Stawia na styl typowy dla Półwyspu Iberyjskiego. Wysoki procent posiadanie piłki, wiele krótkich podań, kontrola gry - tłumaczy Interii, Pedro Cunha.

- To typ trenera, który ma obsesję na punkcie futbolu, spędza wolny czas oglądając piłkę nożną i uprawiając inne sporty. Mówił mi, że niesamowicie inspirująca była dla niego lektura biografii trenera, który 11-krotnie zdobywał mistrzostwo NBA, Phila Jacksona. Nigdy nie pracował w lidze portugalskiej ale jego nazwisko jest zawsze na radarze najlepszych klubów. To niespodziewana nominacja, jesteśmy w Portugalii bardzo ciekawi, co Sousa może zrobić dla polskiej reprezentacji, którą jest jedną z najlepszych w Europie - mówi Cunha.

Podstawowe pytanie brzmi jak Paulo Sousa poradzi sobie z najlepszym piłkarzem świata 2020 r. Robertem Lewandowskim i resztą polskich gwiazd: Wojciechem Szczęsnym, Grzegorzem Krychowiakiem i Kamilem Glikiem?

- Paulo był kiedyś fantastycznym graczem. Dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, był jednym z najważniejszych piłkarzy reprezentacji Portugalii lat 90-tych, grał z najlepszymi z najlepszych na świecie. Lewandowski? Sousa ma umiejętność radzenia sobie z gwiazdami, tworzenia atmosfery jak najlepszej dla drużyny. Jej dobro stawia na pierwszym miejscu. Paulo jest bardzo inteligentny, umie mówić i radzić sobie z drużynami. Umiejętności interpersonalne są jego bardzo mocną stroną - podsumował dziennikarz "Maistfutebol" Pedro Cunha.

MS

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama