Reklama

Reklama

Obraniak o konflikcie z Błaszczykowskim i powrocie do kadry

Ludovic Obraniak wraca do reprezentacji Polski. Piłkarz Werderu Brema został powołany na mecz towarzyski ze Szkocją 5 marca w Warszawie. W rozmowie z "Super Expressem" mówi o konflikcie z Jakubem Błaszczykowskim i o tym, dlaczego zrezygnował z gry w kadrze.

Obraniak zrezygnował z gry w reprezentacji niespełna rok temu, gdy selekcjonerem był Waldemar Fornalik. Teraz piłkarz wraca do drużyny, którą prowadzi już Adam Nawałka.

Reklama

W tym czasie pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat prawdziwych powodów rezygnacji Obraniaka. Mówiło się na przykład o konflikcie piłkarza z kapitanem reprezentacji Jakubem Błaszczykowskim.

W rozmowie z "SE" Obraniak wyjaśnia tę sprawę.

- Po tym, gdy Kuba publicznie skrytykował mnie za czerwoną kartkę w meczu z Czarnogórą, byłem bardzo zły na niego, bo uważam, że o czymś takim mówi się w szatni, a nie ruga kolegę z drużyny w rozmowie z dziennikarzami - powiedział Obraniak.

- Nasze relacje po tamtym wydarzeniu bardzo się ochłodziły, praktycznie ze sobą nie rozmawialiśmy. Ale dla dobra drużyny warto zakopać ten topór - liczy na nowe otwarcie w kadrze piłkarz Werderu.

Obraniak mówi, że jego odejście z reprezentacji miało wiele przyczyn, a on sam stał się "negatywnym centrum zainteresowania"

- Moja decyzja o zawieszeniu gry dla reprezentacji miała również na celu poprawienie atmosfery wokół całego zespołu - powiedział piłkarz.

Jak do powrotu przekonał go Adam Nawałka? - Selekcjoner powiedział, że oczekuje decyzji tu i teraz. Powiedziałem więc "tak" - wyjawił Obraniak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje