Reklama

Reklama

Niemieckie media: "Gorzka plajta Loewa", "cios dla mistrzów świata"

"Gorzka plajta Loewa", "cios dla mistrzów świata", "ekstaza w Warszawie" - komentują niemieckie media zwycięstwo Polaków nam mistrzami świata 2-0 w eliminacjach Euro 2016.

Zdaniem komentatorów niemiecka jedenastka miała przewagę, ale na Stadionie Narodowym raziła nieskutecznością.

"Spiegel-Online" napisał o "ciosie dla mistrzów świata" i zwrócił uwagę, że "Niemcy lekkomyślnie nie wykorzystali wielu podbramkowych okazji".

Z kolei "Bild" relację z Warszawy zatytułował "Gorzka plajta Loewa", a "Die Welt" ocenił, że druga bramka zdobyta przez Polaków rozstrzygnęła spotkanie.

"W pierwszej połowie Niemcy mocno naciskali, ale polskie kontry były niebezpieczne" - podkreślono w "Die Welt".

Reklama

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" niepowodzenie niemieckiej drużyny spuentował krótko: "0-2. Mistrz świata pobity".

"Niemcy po raz pierwszy od siedmiu lat przegrały mecz eliminacyjny do wielkiej imprezy. W dodatku to nie Robert Lewandowski, którego najbardziej się obawiano, był przyczyną tej porażki" - skomentowała gazeta i zwróciła uwagę, że drużyna Loewa we wtorek w potyczce z Irlandią znajdzie się pod dużą presją.

Natomiast "Der Tagesspiegel" podkreślił, że "nawet mistrzowie świata nie są w stanie wygrywać zawsze". "Niemiecka reprezentacja przeważała, bramki strzelali jednak gospodarze i to oni mogą się cieszyć z historycznego zwycięstwa" - napisano.

"Berliner Zeitung" ocenił, że "Biało-czerwoni" postawili w sobotę na kontry i "z zimną krwią wykorzystali swoje szanse, a Niemcom w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia".

W "Sueddeutsche Zeitung" zaznaczono z kolei: "Polska wygrała po raz pierwszy z Niemcami. Ekstaza w Warszawie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy