Reklama

Reklama

Niemcy sprawdzą formę Polaków

Joachim Loew, selekcjoner reprezentacji Niemiec, jest zachwycony faktem, że jego podopieczni jako pierwsi z kwalifikacji zapewnili sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Teraz sprawdzą formę Polaków.

"Udało nam się awansować komfortowo - wcale nie musieliśmy go sobie zapewnić tak szybko. Musimy utrzymać tę intensywność w kilku najbliższych meczach" - powiedział Loew, cytowany przez magazyn "Kicker".

Mimo efektownego zwycięstwa nad Austrią 6-2, selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów miał uwagi do gry zespołu, szczególnie jeśli chodzi o defensywę.

"Kiedy grasz tak agresywnie jak my, musisz liczyć się ze stratą golą. W piątek dwa razy źle zachowaliśmy się w obronie i rywale to wykorzystali, a chyba oddali tylko dwa strzały na naszą bramkę" - stwierdził Loew, który by jednak zadowolony z gry zmienników.

Reklama

Andre Schuerrle i Mario Goetze weszli na murawę pod koniec drugiej połowy, ale i tak zdołali wpisać się na listę strzelców.

"Od dłuższego czasu pracujemy, żeby mieć rezerwowych na wysokim poziomie. To jest wymóg, jeśli chcesz coś wygrać i być na światowym poziomie" - powiedział trener Niemców.

We wtorek podopieczni Loewa zmierzą z w towarzyskim spotkaniu z Polską, która jako gospodarz, oprócz Ukrainy, z urzędu miała zagwarantowany start na Euro 2012. Spotkanie odbędzie się na PGE Arena w Gdańsku. INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo z tego meczu. Początek o 20.45

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy A el. Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL