Reklama

Reklama

Nawałka za Fornalika? Boniek: Nie piszcie głupot

We wtorek reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz w eliminacjach MŚ 2014. Na słynnym Wembley "Biało-czerwoni" zmierzą się z Anglią i wszystko wskazuje na to, że będzie to pożegnalny występ selekcjonera Waldemara Fornalika, który nie wypełnił zadania, jakim był awans na mundial w Brazylii.

Polacy stracili definitywnie szanse awansu po porażce z Ukrainą w Charkowie (0-1). W mediach natychmiast ruszyła giełda nazwisk ewentualnych następców Fornalika. W tym gronie wymieniany jest m.in. obecny szkoleniowiec Górnika Zabrze Adam Nawałka.

Wtorkowy "Przegląd Sportowy" podał, że współpracownicy prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej już sondowali, czy Nawałka mógłby objąć kadrę. Chodzi o rozwiązanie umowy z klubem bez konieczności wypłaty odszkodowania.

Szybko na informacje gazety zareagował Zbigniew Boniek. Prezes PZPN na Twitterze napisał: "PS mówi, że PZPN dzwonił do Górnika, aby sondować w sprawie trenera Nawałki. Chłopaki nie piszcie głupot, sami wiecie że to nieprawda. Szanujmy się".

Spośród polskich trenerów, oprócz Nawałki, w gronie potencjalnych kandydatów na nowego selekcjonera "Biało-czerwonych" wymieniani są: Jan Urban, Michał Probierz, Maciej Skorża i Dariusz Wdowczyk.

Reklama

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela grupy H eliminacji MŚ 2014

Anglia - Polska! Orły pokrzyżują plany rywalom? DyskutujReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje