Reklama

Reklama

Nawałka powołał piłkarzy z polskich klubów na mecze ze Słowacją i Irlandią

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka powołał 11 zawodników z polskich klubów na towarzyskie mecze ze Słowacją (15 listopada we Wrocławiu) i Irlandią (19 listopada w Poznaniu). Największą sensacją jest powołanie bramkarza pierwszoligowego Dolcana Ząbki Rafała Leszczyńskiego.

- Początkowo oczywiście w to nie wierzyłem, aczkolwiek przyznam, że miałem wcześniej sygnał od trenera, że mogę zostać powołany - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" 21-letni bramkarz Dolcana.

Reklama

Selekcjoner zdecydował się na powołanie 10 graczy z klubów Ekstraklasy, w tym po dwóch z Legii, Górnika, Lecha i Cracovii.

Powołania otrzymało aż pięciu debiutantów. Oprócz Leszczyńskiego są nimi także Rafał Kosznik i Paweł Olkowski (obaj Górnik Zabrze), Adam Marciniak (Cracovia) i Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław). Pierwszych dwóch Nawałka zna najlepiej, bo pracował z nimi w klubie.

Po dłuższej przerwie do kadry wraca obrońca Michał Pazdan z Jagiellonii Białystok. Po raz ostatni był w niej na Euro 2008, kiedy szkoleniowcem był Leo Beenhakker, a Nawałka jego asystentem. W mistrzostwach Starego Kontynentu nie zagrał jednak w ani jednym meczu.

W ubiegłym tygodniu Nawałka powołał piłkarzy z klubów zagranicznych.

Zgrupowanie kadry rozpocznie się 11 listopada w Grodzisku Wielkopolskim. 15 listopada "Biało-czerwoni" zagrają we Wrocławiu ze Słowacją, a cztery dni później zmierzą się w Poznaniu z Irlandią.

Piłkarze z polskich klubów na mecze ze Słowacją i Irlandią:

bramkarz

Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki)

zawodnicy z pola:

Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski (Legia Warszawa)

Rafał Kosznik, Paweł Olkowski (Górnik Zabrze)

Marcin Kamiński, Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań)

Adam Marciniak, Dawid Nowak (Cracovia)

Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok)

Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje