Reklama

Reklama

Nawałka legalnym selekcjonerem reprezentacji

Adam Nawałka został powołany na stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski z zachowaniem wszelkich wewnątrzorganizacyjnych wymogów wynikających ze statutu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bezsprzeczne stanowisko PZPN-u w powyższej sprawie zostało jednoznacznie potwierdzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

"Odnosząc się do ustaleń poczynionych w niniejszej sprawie, stwierdzić należy, że w ocenie Departamentu Kontroli nie ma podstaw do stwierdzenia naruszenia przez władze Związku postanowień statutu lub przepisów prawa" - czytamy w odpowiedzi Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowanej do PZPN-u. 

Reklama

- Dziwię się, że ktoś mógł mieć w tej sprawie jakiekolwiek wątpliwości - powiedział prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

- PZPN przywiązuje szczególną dbałość do przestrzegania własnych regulacji wewnętrznych, w tym - co oczywiste w szczególności - w zakresie podejmowania tak istotnych decyzji, jak powołanie selekcjonera reprezentacji narodowej - dodał Boniek, cytowany na stronie związku.

W styczniu MSiT wystosowało do PZPN-u pismo z prośbą o wyjaśnienie krążących pogłosek, jakoby Nawałka został powołany z pominięciem wewnątrzzwiązkowych procedur, czyli przez prezesa, a nie przez zarząd PZPN-u.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | PZPN | selekcjoner | Zbigniew Boniek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje