Reklama

Reklama

Mychajło Fomienko: Teoria się skończyła. Czas na działanie

- Teoria się skończyła. Czas na działanie. W piątek wieczorem bardzo ważna będzie strona psychologiczna - powiedział Mychajło Fomienko trener piłkarskiej reprezentacji Ukrainy, która w piątek w Charkowie podejmie Polskę w meczu eliminacji mistrzostw świata.

W Warszawie Ukraińcy wygrali 3-1. "Ale Polacy nie grali wtedy wcale źle. Mieli swoje sytuacje. Polski zespół ma wiele atutów i na pewno piątkowy mecz nie będzie dla nas łatwy. Sytuacja jest złożona, bo cztery zespoły w grupie mają szansę na awans i każdy o nim myśli. Dlatego tak wiele będzie zależało od psychicznego przygotowania piłkarzy. Mamy do zrobienia jeszcze jeden krok do przodu" - dodał.

Podkreślił, że to czy Ukraina jest już blisko finałów MŚ okaże się w piątek późnym wieczorem. Na dywagacje co do składu swojej drużyny nie dał się namówić.

Reklama

"Czy my mamy łatwiejszą drogę od Polaków? Kiedy zostałem trenerem naszej reprezentacji powiedziałem, że szanse są zawsze, nawet... kiedy ich nie ma. Pożyjemy - zobaczymy" - stwierdził Fomienko.

Po ośmiu kolejkach liderem grupy H jest Anglia (16 punktów), przed Ukrainą (15), Czarnogórą (15) i Polską (13). W piątek o 20.00 czasu polskiego "Biało-czerwoni" zagrają z Ukrainą, a godzinę później Anglicy podejmą Czarnogórę. Wszystkie te zespoły mają jeszcze szansę na awans do finałów MŚ. Ukraińcy w ostatniej kolejce zmierzą się na wyjeździe z najsłabszym rywalem w grupie San Marino. 

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014Reklama

Reklama

Reklama

Reklama