Reklama

Reklama

MŚ 2022. UEFA podjęła ważne decyzje w sprawie eliminacji

Europejskie kwalifikacje do piłkarskich mistrzostw świata 2022 roku w Katarze rozpoczną się w listopadzie 2021 i będą się toczyć w 10 grupach - zdecydował w czwartek Komitet Wykonawczy UEFA.

W pięciu grupach rywalizować będzie po pięć drużyn, a w pozostałych pięciu - po sześć. Ich zwycięzcy awansują bezpośrednio do mundialu, który rozegrany zostanie od 21 listopada do 18 grudnia 2022.

Reklama

10 zespołów z drugich lokat w grupach plus dwa najlepsze z Ligi Narodów UEFA 2021, które nie wywalczą wcześniej kwalifikacji, w marcu 2022 utworzą trzy "ścieżki" barażowe, które wyłonią trzech kolejnych uczestników mistrzostw świata.

Termin losowania kwalifikacji katarskiego mundialu nie został jeszcze ustalony. Wiadomo, że poprzedzi je podział wszystkich reprezentacji na sześć koszyków na podstawie aktualnego rankingu FIFA.

Tradycyjnie już UEFA podjęła decyzję, że niektóre państwa nie będą ze sobą rywalizowały ze względu na napiętą sytuację polityczną. W ten sposób z pewnością nie dojdzie do spotkań Armenia - Azerbejdżan, Ukraina - Rosja oraz Gibraltar - Hiszpania. Kosowo zaś nie będzie mogło zagrać przeciwko Rosji, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

Zobacz terminarz kolejnych meczów reprezentacji Polski

Dowiedz się więcej na temat: MŚ 2022 | piłka nożna | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje