Reklama

Reklama

Michniewicz skomentował decyzję Sloniny. Wyjawił, co powiedział mu piłkarz

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz skomentował decyzję Gabriela Sloniny, który odmówił przyjazdu na zgrupowanie naszej kadry, wybierając grę dla USA. Jak przyznał, młody piłkarz sam poinformował go o swoim wyborze i podziękował za poświęcony mu czas.

- Wczoraj Gabriel Slonina poinformował mnie o swojej decyzji odnośnie wyboru reprezentacji w której w przyszłości zamierza występować. Podziękował za nasze zaangażowanie i poświęcony mu czas. To nie była dla niego łatwa decyzja. Powodzenia Gabryś! - napisał selekcjoner Czesław Michniewicz w mediach społecznościowych.

Reprezentacja Polski. Selekcjoner Czesław Michniewicz skomentował decyzję Gabriela Sloniny

W piątek Gabriel Slonina - 18-letni bramkarz Chicago Fire, który znalazł się wśród powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski - poinformował, że nie chce zamierza występować w naszej kadrze, ponieważ jego serce należy do Stanów Zjednoczonych.

Reklama

- Bycie Polakiem znaczy bycie ekstremalnie pracowitym, mającym wiarę, nigdy nie biorącym "nie" za odpowiedź, radzącym sobie z trudnościami i bycie odpowiedzialnym za swoją rodzinę. Kocham swoje pochodzenie - od ludzi, przez jedzenie, aż do miast. Jestem ekstremalnie wdzięczny za możliwość gry dla Polski. Moje serce jest jednak amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o jakie mogliśmy prosić. Ameryka to mój dom i będę ją reprezentował - poinformował nastolatek w oficjalnym komunikacie opublikowanym w swoich mediach społecznościowych.

18-latek jest niezwykle utalentowanym, młodym golkiperem, cieszącym się już zainteresowaniem wielu europejskich klubów. Czesław Michniewicz odwiedził go niedawno w Ameryce, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Gabriel Slonina będzie reprezentował kadrę USA.

 

Reklama

Reklama

Reklama