Reklama

Reklama

Melikson jednak nie został powołany do kadry Izraela

Wbrew wcześniejszym doniesieniom prasowym, piłkarz Wisły Kraków Maor Melikson nie dostał powołania do reprezentacji Izraela na mecze eliminacyjne do ME 2012 z Łotwą i Gruzją. W związku z tym piłkarz nadal ma szansę zagrać w polskiej reprezentacji!

Piłkarz Wisły Kraków, Maor Melikson zdementował doniesienia, jakoby został powołany do reprezentacji Izraela na najbliższe mecze eliminacji Euro 2012, w których jego zespół zmierzy się z Łotwą i Gruzją. Jeśli 26-letni pomocnik zagrałby w którymś z tych spotkań choćby minutę, to mimo iż posiada także polskie obywatelstwo, nie mógłby zagrać w reprezentacji Polski.

Melikson zasilił szeregi "Białej Gwiazdy" w zimowym okienku transferowym i szybko zwrócił na siebie uwagę sztabu szkoleniowego reprezentacji. Asystent selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy, Jacek Zieliński, przyznał, że Izraelczyk znajduje się pod obserwacją, a selekcjoner Franciszek Smuda pojawił się nawet na trybunach środowego meczu Pucharu Polski pomiędzy Wisłą a Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Reklama

Z powołaniem Meliksona teoretycznie nie byłoby problemu, gdyż matka piłkarza urodziła się w Legnicy, a on sam od stycznia posiada polskie obywatelstwo. Piłkarz wystąpił w meczu towarzyskim reprezentacji Izraela z Urugwajem, ale w świetle przepisów UEFA nie jest to przeszkodą, by występował w meczach o punkty w barwach innego kraju, którego jest obywatelem.

W czwartek na antenie Orange Sport Info Melikson potwierdził, że we wtorek do klubu napłynął faks informujący o powołaniu go do kadry, ale nie znalazło to potwierdzenia podczas wieczornej konferencji prasowej selekcjonera reprezentacji Izraela Luisa Fernandeza. Nazwiska pomocnika Wisły zabrakło na ogłoszonej przez niego liście powołanych piłkarzy.

Melikson poinformował również, że będzie w tej sprawie kontaktował się z izraelską federacją.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy F el. ME 2012

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL