Partner merytoryczny: Eleven Sports

Media rywali komentują uraz Lewandowskiego. "Katastrofalny wyrok. Najsłabsza drużyna grupy"

Wtorek przyniósł fatalne wieści dla kibiców reprezentacji Polski. Lekarz Jacek Jaroszewski przekazał w komunikacie na portalu Łączy nas Piłka, że uraz Roberta Lewandowskiego odniesiony w meczu z Turcją jest dość poważny i wykluczy go ze spotkania z Holandią. Tamtejsze media rzecz jasna nie zamartwiają się z tego powodu, nazywając sytuację "dobrymi wieściami dla 'Oranje'".

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski
Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski/AFP

Reprezentacja Polski w ostatnich kilku dniach została przetrzebiona przez urazy - zarówno te mniejsze, jak i większe. Kontuzji wykluczającej z udziału w turnieju w piątkowym sparingu z Ukrainą nabawił się Arkadiusz Milik. W poniedziałkowym meczu towarzyskim z Turcją "Biało-Czerwoni" również mieli sporo problemów zdrowotnych - ucierpiało trzech zawodników: Paweł Dawidowicz, Karol Świderski i Robert Lewandowski.

We wtorek lekarz kadry Jacek Jaroszewski przekazał do wiadomości publicznej za pośrednictwem portalu łączynaspiłka.pl raport medyczny. "Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni" - napisał, co z pewnością uspokoiło wielu kibiców. Najgorsze wieści przyszły jednak w ostatnim akapicie.

Kłopoty Roberta Lewandowskiego. Zagraniczne media to odnotowały

Jaroszewski stwierdził, że Lewandowski po naderwaniu mięśnia dwugłowego uda przegapi pierwszy mecz grupowy Polski z Holandią (niedziela, 15:00, Hamburg). Trwa walka z czasem, by kapitan mógł wybiec na boisko w starciu drugiej kolejki przeciwko Austrii w Berlinie.

Gramy Dalej. Kto może zagrać za Lewandowskiego i Świderskiego? „Pech jednego jest szansą drugiego”. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV

Jak reagują media z krajów naszych rywali? "Dobre wieści dla reprezentacji Holandii. Polski gwiazdor Robert Lewandowski nie zagra z nią" - czytamy na stronie telegraaf.nl. Artykuł ten jest ustawiony na czołówce sekcji sportowej serwisu internetowego tej gazety. Tamtejsi dziennikarze odnotowali też stan zdrowia pozostałych kontuzjowanych podopiecznych Michała Probierza.

Polska też jest w tarapatach

~ Holenderski "Algemeen Dagblad"

Żurnaliści "AD" nawiązują oczywiście do dwóch poważnych kontuzji w szeregach "Pomarańczowych". W poniedziałek Ronald Koeman potwierdził, że na Euro z powodów zdrowotnych nie pojedzie Frenkie de Jong, a we wtorek wykluczono udział w imprezie Koopmeinersa, który doznał urazu pachwiny na rozgrzewce przed sparingiem z Islandią (4:0).

Jak problemy "Lewego" komentuje się w Austrii? "Przegapi otwarcie turnieju, ale kwestia zagrania z nami jest otwarta" - pisze "Der Standard". 

"De Jong i Lewandowski, kontuzje nękają przeciwników Austrii" - podaje z kolei "Die Presse". "Holandia i Polska zmagają się z urazami, a również Francja bez nich się nie obyła" - czytamy. "W Polsce panują obawy o supergwiazdę, Roberta Lewandowskiego" - zaznacza "Salzburger Nachrichten".

Głośno o urazie Lewandowskiego we Francji. "Mocny cios"

A jakie reakcje dominują we Francji? "Lewandowski poza meczem z Holandią, jego występ przeciwko Austrii i nam jest wątpliwy" - podaje RMC Sport, nieco odważnie interpretując polski komunikat. Póki co nigdzie nie zostało zasugerowane, że kapitan może nie zdążyć nawet na starcie z "Trójkolorowymi". Na emocjonalny nagłówek zdecydował się serwis sports.fr.

Katastrofalny wyrok dla Polski

~ sports.fr

"To trochę tak, jakbyśmy mieli kontuzjowanego Kyliana Mbappe, tylko z pewnością dla Polski to jest jeszcze mocniejszy cios. Polska jest najsłabszą drużyną w grupie D, więc utrata środkowego napastnika jest poważnym utrudnieniem. Brak Lewandowskiego z meczu z Holendrami nie jest dobrym zwiastunem dla Polaków, którzy będą musieli zdobyć jak najwięcej punktów, aby mieć jakąkolwiek nadzieję na awans do fazy pucharowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, o awans będą musieli grać z Austrią" - zakończono.

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski/AFP
Robert Lewandowski - kapitan reprezentacji Polski/Grzegorz Wajda/REPORTER/Reporter
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski/AFP
INTERIA.PL

Więcej na ten temat

Zobacz także

Sportowym okiem