Reklama

Reklama

Mecz Szkocja - Polska. Ziober: "Biało-czerwoni" nie powinni się obawiać

Były skrzydłowy piłkarskiej reprezentacji Polski Jacek Ziober uważa, że "Biało-czerwoni" prezentują obecnie taką klasę, że nie powinni bać się starcia ze Szkotami. Mecz w Glasgow o punkty eliminacji Euro 2016 w czwartek o godz. 20.45.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu el. Euro 2016 Szkocja - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

- Szkoci nie są przeciwnikami tej klasy co Niemcy. Co prawda na własnym stadionie nie udało nam się ich pokonać, ale tamten remis był swego rodzaju rachunkiem za wygrany wcześniej pojedynek z Niemcami, w który nasi piłkarze włożyli bardzo dużo sił, koncentracji i poświęcenia. Zapłacili za to w meczu ze Szkocją. W chwili obecnej ich klasa i forma jest jednak na tyle wysoka, że przed rewanżem w Glasgow nie mają się czego obawiać - powiedział Ziober.

Reklama

Jego zdaniem w konfrontacji ze Szkocją na boisku nie będzie wyłącznie walki wręcz, bo gospodarze od dłuższego czasu starają się odchodzić od takiego stylu i z coraz lepszym skutkiem "grają w piłkę".

- Szkoci w tych eliminacjach pokazali zmianę stylu gry. Oczywiście cały czas jest w nim miejsce na walkę, którą lubią, ale nie jest to już taka walka, jaką prezentują chociażby Irlandczycy. U tych ostatnich dominuje bowiem chaos, w którym dobrze się czują. Szkoci udowodnili natomiast, że chcą grać w piłkę i robią to coraz lepiej - ocenił Ziober.

Dodał, że w czwartek Polacy powinni przede wszystkim wybijać rywali z ich rytmu gry, co z biegiem czasu powinno przynieść wymierne korzyści.

- Szkoci przystąpią do meczu ze świadomością, że nie mogą już tracić punktów. Im dłużej więc będziemy skutecznie przeszkadzać im w grze, tym bardziej będą zdenerwowani. A nerwy sprzyjają popełnianiu błędów, które powinniśmy wykorzystać - powiedział Ziober.

Dodał, że po zwycięstwie nad Niemcami w ub. roku, uwierzył w awans do finałów Euro 2016 i teraz jest przekonany, że "Biało-czerwoni" tej szansy już nie zmarnują.

- Ubiegłoroczny mecz z Niemcami był kluczowym pojedynkiem w tych eliminacjach. Byłem przed nim przekonany, że kto pierwszy złamie mistrzów świata, ten zyska ogromną przewagę nad rywalami. Polacy ich pokonali i po tym zwycięstwie powiedziałem, że awansujemy do ME. Nie będę się z tego wycofywał. Do zakończenia eliminacji mamy jeszcze dwa mecze i w każdym z tych spotkań powinniśmy dołożyć cegiełkę do awansu. Ze Szkocją wygramy 1-0 lub 2-1 - zakończył Ziober.

Spotkanie eliminacji ME Szkocja - Polska odbędzie się w czwartek w Glasgow. Początek meczu o godz. 20.45.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji Euro 2016!

Przed superważnymi meczami "Biało-czerwonych" w eliminacjach Euro 2016 zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej akcji Interii i RMF FM pod hasłem: #JeśliAwansujemy!

By okazać naszym piłkarzom swoje wsparcie, złóżcie deklarację, co bylibyście gotowi zrobić,#JeśliAwansujemy! Pamiętajcie, że jeśli się uda - trzeba będzie te deklaracje zrealizować!

Bawimy się we wszystkich mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Pamiętajcie o hasztagu #JeśliAwansujemy.

Czekamy także na Wasze maile z pomysłami w sprawie #JeśliAwansujemy. Piszcie na adres: sport-konkurs@firma.interia.pl

Zobacz deklaracje kibiców Orłów w akcji RMF FM i Interii #JeśliAwansujemy:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama