Reklama

Reklama

Mecz Szkocja - Polska. Szkocka prasa: "Brudna wojna" i "Griffiths Predator"

O godz. 20.45 rozpocznie się spotkanie Szkotów z Polakami w ramach eliminacji do Euro 2016, które może nam dać awans na mistrzostwa we Francji. Szkocka prasa temu meczowi poświęciła w czwartek dużo miejsca.

Zapraszamy na relację na żywo z dzisiejszego meczu Szkocja - Polska

Reklama

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Dołącz do akcji RMF FM i Interii #JeśliAwansujemy

"Brudna wojna" - taki tytuł wymyślił "The Scottish Sun". Szkoci są przekonani, że w dzisiejszym pojedynku będzie bardzo ostro. Przypominają, że Robert Lewandowski wciąż pamięta brutalny faul Gordona Greera z pierwszego meczu w Warszawie. Mało tego, na okładce umieścili zdjęcie dokładnie z tego zajścia!

Na pozostałych stronach dziennikarze zastanawiają się, "jak zatrzymać najlepszego piłkarza na tej planecie". Mowa oczywiście o Lewandowskim, którego Szkoci "chcą wyleczyć z jego marzeń o Euro".

Dodatkowo gazeta zastanawia się, z kim będą walczyć poszczególni zawodnicy. Zestawiła cztery pary: Hanley vs Lewandowski, Martin vs Milik, D. Fletcher vs Błaszczykowski, S. Fletcher vs Glik. W innym miejscu dziennikarze rozpisują się o Gordonie Strachanie, którego nazywają "Transformerem" (czcionka jak tytuł filmu - przyp. red.). Piszą o nim, że zmienił "nasz styl, podejście i nadzieje".

"The Herald" pisze, że "Strachan trzyma się planu, mimo polskich roszczeń". Generalnie jest to zapis konferencji prasowej szkockiego selekcjonera.

Dodatkowo dziennikarze zastanawiają się, jak zatrzymać Roberta Lewandowskiego. Na tym koniec, bo "The Herald" więcej miejsca poświęcił... Pucharowi Świata w rugby, a dla samych Szkotów to drugi ze sportów narodowych.

"Daily Record" nie przestaje zadziwiać. Po wczorajszej publikacji (więcej o niej można przeczytać TUTAJ) tym razem tytułuje dzisiejszy mecz, w którym zmierzą się: "Szkocja vs Płaczące dzieci". "Daily Record" wciąż prowokuje Lewandowskiego i również w tej gazecie jest zdjęcie z brutalnego faulu Greera w Warszawie.

Gazeta zastanawia się ponadto, czy jej "szkockie brylanty" mogą stworzyć więcej okazji niż jeden Lewandowski. Według niej kluczowe znaczenie w czwartek będą mieli: Shaun Maloney, Steven Fletcher i Steven Naismith.

"Evening Times" z kolei "wierzy w spryt Szkotów". Za największego z nich uważa napastnika Leigh Griffithsa, którego nawet nazywa "Predatorem". To kolejny zawodnik, którego Szkoci widzą w pierwszym składzie na tej pozycji.

Gazeta zwraca uwagę, że Polacy będą grali z kontry. Za sześciu najgroźniejszych ludzi w naszych szeregach uznała: Macieja Rybusa, Kamila Grosickiego, Arkadiusz Milika, Jakuba Błaszczykowskiego, Krzysztofa Mączyńskiego i... Sebastiana Milę. Oj, chyba Szkoci nieuważnie oglądali ostatnie mecze naszej Ekstraklasy...

Łukasz Szpyrka, korespondencja z Glasgow

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji Euro 2016!

Przed superważnymi meczami "Biało-czerwonych" w eliminacjach Euro 2016 zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej akcji Interii i RMF FM pod hasłem: #JeśliAwansujemy!

By okazać naszym piłkarzom swoje wsparcie, złóżcie deklarację, co bylibyście gotowi zrobić,#JeśliAwansujemy! Pamiętajcie, że jeśli się uda - trzeba będzie te deklaracje zrealizować!

Bawimy się we wszystkich mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Pamiętajcie o hasztagu #JeśliAwansujemy.

Czekamy także na Wasze maile z pomysłami w sprawie #JeśliAwansujemy. Piszcie na adres: sport-konkurs@firma.interia.pl

Zobacz deklaracje kibiców Orłów w akcji RMF FM i Interii #JeśliAwansujemy:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje