Mecz Szkocja – Polska. Oto rywale „Orłów”

Przed meczem w Warszawie wszyscy mówili, że Szkoci to brutale, ale okazało się, że potrafią też grać w piłkę i to Polacy musieli gonić wynik (2-2). W 2015 roku Szkoci rozegrali cztery spotkania w eliminacjach mistrzostw Europy. Trener Gordon Strachan w sumie dał szansę 22 piłkarzom. 16 wystawiał w pierwszym składzie, z czego 15 znalazło się w kadrze na mecz z Polską. Dla naszych rywali będzie to mecz o wszystko. Z kolei piłkarze Adama Nawałki mogą zapewnić sobie awans na ME. Poznaj zawodników, z którymi zmierzą się "Orły"!

David Marshall - pewniak w bramce Szkotów. Na co dzień gra w Cardiff City, które zajmuje szóste miejsce w Championship na zapleczu ligi angielskiej.

CZYTAJ DALEJ

Alan Hutton - piłkarz Aston Villi ma pewne miejsce w kadrze, a w klubie także gra po 90 minut. Boczny obrońca z pewnością będzie ciężkim rywalem dla naszych skrzydłowych.

Grant Hanley - defensor w czterech ostatnich meczach o stawkę zagrał 121 minut - 31 z Gruzja i całe spotkanie z mistrzami świata Niemcami. 23-latek jest kapitanem występującego w Championship Blackburn.

Russell Martin - środkowy obrońca wystąpił we wszystkich czterech spotkaniach od początku do końca. Nic dziwnego skoro gra w pierwszym składzie Norwich City, które walczy w Premier League.

Charlie Mulgrew - może grać jako lewy obrońca lub środkowy. W ostatnich trzech meczach nie opuścił ani minuty. Piłkarz Celticu Glasgow zmagał się z urazem ścięgna uda i może nie zdążyć wyleczyć się na Polskę.

Andrew Robertson - wystąpił jedynie w meczu z Gruzją. Lewy obrońca dostał od Strachana 59 minut. Gra w Hull City.

James McArthur - dostał pięć minut w spotkaniu z Irlandią, ale już 90 z Niemcami. W spotkaniu przeciw mistrzom świata pomocnik strzelił nawet gola. Na co dzień gracz Crystal Palace, zazwyczaj wybiega w wyjściowej jedenastce klubu z ligi angielskiej.

Scott Brown - kapitan reprezentacji Szkocji. Serce i płuca kadry. Od sezonu 2007/2008 związany z Celtikiem Glasgow. Defensywny pomocnik strzelił jedynego gola w towarzyskim meczu z Polską w marcu 2014 roku.

Shaun Maloney - ofensywny piłkarz w czterech ostatnich meczach zagrał po 90 minut. To najskuteczniejszy zawodnik Szkotów w eliminacjach. W sumie strzelił cztery gole (w tym jednego z Polską) i zanotował cztery asysty. Gra w Hull City.

Ikechi Anya - dynamiczny skrzydłowy często pełni rolę dżokera. W eliminacjach Euro strzelił gola w pierwszym meczu z Niemcami i ma na koncie trzy asysty. Jedną popisał się na Stadionie Narodowym. Gra w Premier League w drużynie Watford.

Matt Richie - dwa z czterech ostatnich meczów o stawkę zaczynał w pierwszym składzie, ale był zmieniany zaraz po przerwie. Skrzydłowy jest kolegą z zespołu AFC Bournemouth Artura Boruca.

James Morrison - pewniak w środku pomocy. Nie imponuje liczbami. W eliminacjach do Euro 2016 ma tylko jedną asystę - z Polską. Za to w West Bromwich ma już w tym sezonie Premier League dwa gole i dwie asysty.

James Forrest - dostał szansę od początku w meczu z Niemcami. Z Gruzją wszedł w drugiej połowie. 24-letni skrzydłowy jest wychowankiem Celticu i nadal broni barw drużyny z Glasgow.

Steven Fletcher - raczej na pewno wybiegnie w ataku Szkotów. W eliminacjach strzelił trzy gole - wszystkie z Gibraltarem. Fletcher gra w Sunderlandzie. W tym sezonie Premier League strzelił jednego gola, w pierwszej kolejce.

Steven Naismith - Z Niemcami usiadł na ławce. Wcześniej grał w pierwszym składzie. Może grać w ataku albo na skrzydle. Broni barw Evertonu. W spotkaniu z Chelsea Londyn 12 września ustrzelił hat-tricka.