Reklama

Reklama

Mecz Szkocja - Polska. Krychowiak: Nie będziemy się oszczędzać na mecz z Irlandią

- Nie ma mowy o oszczędzaniu się na Irlandię - zapewnił przed meczem ze Szkocją pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak. "Biało-czerwoni" w czwartek zagrają na wyjeździe ze Szkotami, a w niedzielę zakończą eliminacje Euro 2016 meczem z Irlandią w Warszawie.

Dołącz do akcji RMF FM i Interii #JeśliAwansujemy

Podopieczni Gordona Strachana słyną z bezkompromisowej gry. Podobny styl prezentuje Irlandia.

- W każdym meczu trzeba twardo walczyć i dużo biegać, aby osiągnąć korzystny wynik. Przeciwko Szkocji będzie podobnie. Nie myślimy o niedzielnym spotkaniu z Irlandią. Najpierw chcemy pokonać Szkocję - powiedział Krychowiak.

Szkoci z dorobkiem 11 punktów plasują się na czwartej pozycji w tabeli grupy D i nie mają już szans na bezpośredni awans do przyszłorocznych ME. Mogą jednak zająć trzecie miejsce, które pozwala na udział w barażu. Cztery punkty więcej mają Irlandczycy.

Reklama

- Zdajemy sobie sprawę, że to będzie bardzo ważny mecz dla Szkotów. Jednak równie ważny będzie dla nas. Oba zespoły będą chciały wygrać. Spodziewamy się twardej walki, ale będzie sędzia, którego zadaniem jest zapanowanie nad wydarzeniami na boisku - podkreślił.

Pomocnik Sevilli obok Roberta Lewandowskiego jest kluczową postacią drużyny Adama Nawałki. Przyznał, że jest gotowy, aby być ostoją tego zespołu.

- Jak najbardziej stać mnie na to. Chcę jak najwięcej dać od siebie tej reprezentacji. Zresztą tak jest z każdym innym zawodnikiem w tej kadrze. Wszyscy musimy pokazać twardy charakter i walkę na boisku. Dzięki temu będziemy mogli osiągnąć korzystny rezultat - zaznaczył Krychowiak.

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji Euro 2016 we Francji, w grupie D prowadzą Niemcy z dorobkiem 19 punktów. Dwa mniej mają Polacy.

- Trudno teraz powiedzieć, czy to były dla nas udane eliminacje. Jeżeli awansujemy do przyszłorocznych mistrzostw Europy, to będą dla nas bardzo udane eliminacje. Z ocenami trzeba się jednak wstrzymać kilka dni - uważa.

Trzy dni po meczu w Glasgow "Biało-czerwoni" zakończą bój o Euro 2016 niedzielnym meczem z Irlandią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- Nie sądzę, aby rozegranie dwóch meczów w ciągu trzech dni było problemem dla któregoś z nas. Będziemy przygotowani w stu procentach do obu spotkań. Nie wchodzi w grę żadne oszczędzanie się na mecz z Irlandią. Nie będzie żadnych kalkulacji, bo dla nas najważniejszy jest każdy najbliższy mecz - podsumował Krychowiak.

Spotkanie eliminacyjne Szkocja - Polska odbędzie się w Glasgow w czwartek o godz. 20.45.

Z Glasgow Marcin Cholewiński

Zapraszamy na relację na żywo z meczu el. Euro 2016 Szkocja - Polska!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Przed superważnymi meczami "Biało-czerwonych" w eliminacjachEuro2016 zachęcamy Was do przyłączenia się do wspólnej akcji Interii i RMF FM pod hasłem: #JeśliAwansujemy!

By okazać naszym piłkarzom swoje wsparcie, złóżcie deklarację, co bylibyście gotowi zrobić,#JeśliAwansujemy! Pamiętajcie, że jeśli się uda - trzeba będzie te deklaracje zrealizować!

Bawimy się we wszystkich mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku i Twitterze. Pamiętajcie o hasztagu #JeśliAwansujemy.

Czekamy także na Wasze maile z pomysłami w sprawie #JeśliAwansujemy. Piszcie na adres: sport-konkurs@firma.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama