Reklama

Reklama

Mecz Polska - Grecja. Adam Nawałka: Jestem zbudowany postawą zespołu

- Kilku młodych piłkarzy bardzo się starało, ale widać, że czeka ich trochę pracy, będziemy dokładnie ich obserwować w lidze. Mam nadzieję na progres w ich grze - powiedział po bezbramkowym remisie z Grecją selekcjoner Orłów Adam Nawałka.

- Co do dogłębnej oceny, wstrzymam się do jutra, będzie analiza, nie chcę na gorąco oceniać poszczególnych graczy - mówił Nawałka.

Reklama

- Jestem bardzo zadowolony ze zgrupowania, dwóch meczów, jakie rozegraliśmy. Celem numer "jeden" był mecz z Gruzją, a to spotkanie z Grecją traktowaliśmy w ramach szkoleniowych. Zawodnicy dostarczyli nam dużo dobrego materiału, chcieliśmy wygrać, zawodnicy włożyli wiele trudu, trzeba ich pochwalić - dodał.

- Kilku młodych bardzo się starało, ale widać, że czeka ich trochę pracy, będziemy dokładnie ich obserwować w lidze. Mam nadzieję na progres w ich grze - nie kryje trener.

- Pazdan? Cieszę się z niego. Oceniam drużynę jako całość, wielu zawodników spisywało się dobrze, m.in. on. Z wielu piłkarzy jestem zadowolony. Istotne było pokazanie tego co zawodnicy mają najlepsze - wartości piłkarskie i cechy motoryczne - wyliczał Nawałka.

- Cieszy mnie również to, ze w sferze mentalnej są świetnie przygotowani, chcą walczyć, są zdeterminowani - chwalił zespół.

- Grecy zdobyli tylko dwa punkty w eliminacjach, to jeden punkt widzenia, wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Grecy grają w najlepszych klubach europejskich - przypominał.

- Po tym zgrupowaniu panuje duży optymizm, zadowolony jestem, mamy pierwsze miejsce w grupie. Co do wniosków, to na nie przyjdzie pora - przypomniał.

- Jestem zbudowany postawą zespołu. Interesuje nas gra na mistrzostwach Europy. Wszystko robimy po to, aby na nie pojechać - nie zmienił celu nadrzędnego Adam Nawałka.

Jak ocenił mecz Sergio Makarian, trener Greków? - Dziękuję za ten mecz trenerowi Nawałce, mamy z nim bardzo dobre stosunki - rozpoczął. - Przystąpiliśmy do tego meczu w bardzo trudnej sytuacji psychologicznej, każdy miał swoje problemy. Próbowaliśmy grać jak najlepiej, mając za sobą tylko jeden krótki trening w tym składzie. Mecz pokazał, że nie brakuje nam problemów.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Jak na sytuację w jakiej tu przyjeżdżaliśmy, to dobry rezultat. Pokazaliśmy niezłą grę, mam nadzieję, że to początek wyjścia z kryzysu.

Z Gdańska Michał Białoński

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Adam Nawałka | reprezentacja Grecji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje