Reklama

Reklama

Mecz Polska - Gibraltar. Zobacz oceny "Biało-czerwonych"

Polacy pokonali Gibraltar 8-1 w meczu eliminacji Euro 2016! Wyróżniającymi się postaciami w ekipie "Biało-czerwonych" byli Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski. Lepiej mogli zaprezentować się Paweł Olkowski i Łukasz Szukała.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy D el. Euro 2016

Reklama

Łukasz Fabiański - 3

Gdyby nie chwila rozluźnienia w ostatnim kwadransie gry w szeregach naszej obrony, to "Fabian" zanudziłby się na śmierć. Trochę atrakcji zapewnili mu w końcówce obrońcy. Dwukrotnie udało mu się naprawiać błędy kolegów, ale za trzecim razem skapitulował. 

Paweł Olkowski - 2

Przeciwko Gibraltarowi boczny obrońca powinien raz po raz szarżować po skrzydle. W przypadku obrońcy Koeln wcale tak nie było. Do tego to po jego stronie boiska poszła tak naprawdę jedyna groźna akcja rywali w drugiej połowie.

Łukasz Szukała - 2

To najsłabszy element naszej defensywy. Widać, że bardzo potrzebuje regularnej gry, bo w poniedziałkowy wieczór zdarzało się, że objeżdżali go nawet piłkarze Gibraltaru. Jak na razie Nawałka musi bacznie rozglądać się za partnerem dla Glika. 

Kamil Glik - 3

Kiedy trzeba było potrafił zdecydowanym wejściem odebrać piłkę rywalom. Wypadł lepiej od Szukały, ale po poniedziałkowym spotkaniu będziemy pamiętać innych a nie obrońcę Torino. No chyba że z tego, gdy w końcówce dał się wykiwać Jake’owi Goslingowi.

Maciej Rybus - 3

Kolejny niezły mecz w wykonaniu skrzydłowego Tereka Grozny na boku obrony. Do wyższej oceny zabrakło fajerwerków z przodu, choć Rybus dużo częściej włączał się do ataków niż Olkowski.

Jakub Błaszczykowski - 3

Kuba jest potrzebny tej kadrze, ale w formie jakiej jest teraz nie będziemy mieli z niego wiele pożytku. Zadziorny, waleczny, ale bez tego błysku, którym czarował nas przed lata. Strzelił gola z karnego i oby to był dobry prognostyk na przyszłość

Grzegorz Krychowiak - 3

"Krycha" to mistrz destrukcji i nawet przeciwko Gibraltarowi częściej podawał do tyłu niż do przodu. Wciąż mało jego zagrać pozwala nam szybko przejść z obrony do ataku.

Krzysztof Mączyński - 3

Dużo biega, ale mało jest z tego pożytku. Nawałka ślepo w niego wierzy i nie pozostaje nam nic innego niż czekać, aż nadejdzie taki dzień, że pomocnik Wisły powali nas swoją grą na kolana.


Kamil Grosicki - 5

Dwa gole, do tego mnóstwo rajdów, dośrodkowań i strzałów. "Grosik" zaczyna dużo znaczyć w drużynie i trzeba się z tego tylko cieszyć. Przeciwko Gibraltarowi skrzydłowy Rennais miał sporo miejsca, aby włączyć piąty bieg i odjechać rywalom. Skwapliwie z tego korzystał.

Arkadiusz Milik - 5

Podobnie jak Grosicki i Lewandowski zdobył dwie bramki, ale jego dorobek powinien być jeszcze okazalszy. Trudno jednak czepiać się napastnika, który zdobywa gole. Dobrze, że nie wystrzelał się dziś. Pozostałe naboje lepiej zostawić na mecze przeciwko Szkocji i Irlandii.

Robert Lewandowski - 5

Lewandowski strzelił swojego 9. i 10. gola w tych eliminacjach. Do tego wypracował rzut karny. Lider, kapitan, motor napędowy naszej drużyny. Podobać się mogła zwłaszcza jego bramka na 3-0, kiedy sprytnie przelobował bramkarza gości.

Bartosz Kapustka - 4

Jeszcze dwa tygodnie temu nikt nie spodziewał się, że zagra w kadrze. Tymczasem młody pomocnik Cracovii zaliczył udane pół godziny, które przypieczętował golem. Czy można lepiej zadebiutować?

Sebastian Mila i Piotr Zieliński - grali zbyt krótko

Z Warszawy Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje