Reklama

Reklama

Mecz Polska - Gibraltar. Adam Nawałka: Plan minimum wykonany

- Plan minimum został wykonany. Już teraz myślimy o meczu ze Szkocją – powiedział po rozgromieniu Gibraltaru selekcjoner Orłów Adam Nawałka.

Czy zadowolony jest ze zdobyczy punktowych w tym dwumeczu?

- Dzisiaj więcej punktów nie można było zdobyć, więc zadowalają mnie te trzy. Na ten dwumecz plan minimum został wykonany. Korzystny zakładał cztery "oczka", a fantastyczny - sześć punktów. Zostały nam dwa spotkania, już teraz się na nie koncentrujemy.

- Zawsze do karnych wyznaczonych jest czterech piłkarzy. Kuby wśród nich nie było. O tym, że to on wykona "jedenastkę" zadecydowali zawodnicy i bardzo dobrze to wyszło - opowiadał trener. - Ostateczne decyzje podejmowane są na boisku. 

Reklama

- Na ten mecz założyliśmy sobie szanowanie rywala, grę z pełnym zaangażowaniem, aby trzy punkty szybko sobie zapewnić, a później ćwiczyć pewne elementy, cieszyć się grą w piłkę. Na treningach mamy mało czasu na zgrywanie drużyny, więc ten mecz był świetną okazją ku temu - dodał trener. 

- W pierwszej połowie szybo strzeliliśmy kilka bramek i spokojnie można było prowadzić grę. Jestem zbudowany postawą zespołu także w meczu z Niemcami, choć wynik nas nie zadowala. Progres w grze jest widoczny - uważa selekcjoner. 

- W dzisiejszym meczu ważna była skuteczność i atak pozycyjny, utrzymanie się przy piłce. Plan został wykonany. Zawodnicy podeszli do gry z dużym zaangażowaniem i determinacją, należą im się pochwały. Teraz Szkocja! Będziemy się chcieli jak najlepiej  do niej przygotować - nie kryje Adam Nawałka.

- Zwycięstw Niemców i Irlandii można się było spodziewać, ale my patrzymy na siebie, na naszą siłę - przypomina trener. 

- W końcówce meczu wkradło się rozluźnienie, nie powinno tak być. Okazuje się ponownie, że piłka nożna jest grą błędów, one są możliwe do popełnienia. Będziemy analizować spotkanie zarówno od strony ofensywnej, jak i defensywnej - zapowiada Nawałka. 

- Ogólnie jestem z tego meczu zadowolony. Wynik jest wysoki, fragmentami mecz był na dobrym poziomie. Kilka akcji było pięknych, sfinalizowanych bramkami. Myślimy już o ostatnich dwóch spotkaniach - powtarza Adam Nawałka. 

- Kamil Grosicki jest w doskonałej formie, stał się ważną częścią tej drużyny. Wielu zawodników potrafi wydobyć  siebie maksimum, to efekt bardzo dobrej atmosfery, dużej mobilizacji, która pomaga grać na najwyższym poziomie. Kamil jest doskonałym przykładem, ale muszę pochwalić wszystkich pozostałych za to, że na treningach, jak i w meczach dają z siebie maksimum - podkreśla.

- Bartosz Kapustka zadebiutował udanie. Zwycięstwo, strzelona bramka, chciałbym, aby więcej było takich utalentowanych zawodników. Czekam na takie pozytywne sygnały - kończy Adam Nawałka.

Ze Stadionu Narodowego Michał Białoński

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy D el. Euro 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne