Reklama

Reklama

Mecz Niemcy - Polska. Rybus: Mogę grać na lewej obronie

- Jestem przygotowany na różne warianty - mówi Maciej Rybus przed piątkowym meczem Niemcy - Polska w eliminacjach Euro 2016.

Interia zaprasza na relację NA ŻYWO z meczu Niemcy - Polska! Początek w piątek o 20.45

Tutaj znajdziesz relację LIVE w wersji na urządzenia mobilne

Rybus przyznał, że pozycja lewego obrońcy jest mu teraz bliższa niż przed czerwcowym meczem z Gruzją.

Nominalny lewoskrzydłowy w czerwcowym meczu z Gruzją (4-0) zagrał wyjątkowo na lewej obronie. Jednak na tej pozycji rozpoczął również obecny sezon w swoim klubie.

Reklama

- W trakcie przygotowań kilka meczów rozegrałem również na lewej defensywie i oczywiście ta pozycja jest mi teraz bliższa, niż przed meczem z Gruzją. Nie mogę powiedzieć, jak trener ustawiał nas na boisku w trakcie treningów. Jestem jednak przygotowany na różne warianty. Również na taki, że w piątek nie zagram w podstawowym składzie - przyznał były gracz m.in. Legii Warszawa.

W październiku ub.r. "Biało-czerwoni" pokonali Niemców na Stadionie Narodowym w Warszawie 2-0.

- Na pewno teraz niemieccy piłkarze będą chcieli nam się zrewanżować za tamto spotkanie. Spodziewamy się, że rzucą się do ataków i od początku będą chcieli narzucić swój styl gry. Jednak my też wyjdziemy na boisko z nastawieniem, aby wygrać. Wiemy, że nie będzie to łatwe, ale trzeba walczyć - podkreślił Rybus.

Polska z dorobkiem 14 punktów prowadzi w tabeli grupy D. Jeden mniej mają Niemcy, na trzecim miejscu są Szkoci (11 pkt), a na czwartym Irlandczycy (9 pkt).

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że do meczu z mistrzami świata przystępujemy jak lider grupy. W mojej ocenie remis byłby dla nas bardzo korzystny. Jednak nie możemy grać na remis, bo zawsze trzeba walczyć o zwycięstwo. A my już wiemy, jak smakuje wygrana z Niemcami - ocenił.

- Na pewno nie może być bojaźni z naszej strony. Zamierzamy zagrać dobry mecz i przywieźć do Polski korzystny wynik - zakończył Rybus.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji Euro 2016!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama