Reklama

Reklama

Mecz Niemcy - Polska. Boniek: Polska drużyna zagra o nieśmiertelność

- Polscy piłkarze zagrają w piątek we Frankfurcie z Niemcami o nieśmiertelność. Eliminacje Euro 2016 mogą się dla nas pomyślnie zakończyć już we wrześniu - powiedział prezes PZPN-u Zbigniew Boniek na antenie TVP Sport.

Interia zaprasza na relację NA ŻYWO z meczu Niemcy - Polska! Początek w piątek o 20.45

Tutaj znajdziesz relację LIVE w wersji na urządzenia mobilne

- W piłce żeby wygrać, to trzeba mieć dużo pokory - powiedział Boniek w "Sportowej Niedzieli", pytany, czy wygramy z Niemcami.

- Taką pokorę mieliśmy przed jesiennymi meczami ubiegłego roku i udało się nam pokonać drużynę niemiecką - dodał prezes PZPN-u.

Reklama

- Nie zapomnijmy, że mecz z Niemcami jest o trzy punkty, tak samo jak o trzy punkty jest mecz z Gibraltarem - podkreślił Boniek. - Oczywiście gramy o prestiż, ale to są trzy punkty - powiedział.

- Nie jedziemy do Frankfurtu, żeby się poddać, czy powiedzieć "proszę bardzo". Chcielibyśmy walczyć o całą pulę, ale faworytem jest na pewno drużyna niemiecka - stwierdził były reprezentant Polski.

Zdaniem Bońka "Biało-czerwoni" zagrają w piątek "o nieśmiertelność".

- Jeśli ta drużyna pokonałaby Niemców we Frankfurcie w meczu o punkty, byłaby to rzecz niebywała i dałaby tym zawodnikom wejście do historii polskiej piłki - podkreślił.

- Mamy drużynę mądrą, doświadczoną, w której panuje znakomita atmosfera - powiedział Boniek.

Zagadnięty o fakt, że te eliminacje nie skończą się dla nas we wrześniu, Boniek, mając na myśli ewentualne zwycięstwa Orłów, powiedział: "Mogą się skończyć!"

Zobacz cały wywiad ze Zbigniewem Bońkiem w TVP Sport:

Wyniki, terminarz i tabela grupy D eliminacji Euro 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL