Reklama

Reklama

Mecz Niemcy - Polska. Adam Nawałka: Przyjechaliśmy po zdobycz punktową

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed meczem z Niemcami nie ukrywa, że "Biało-czerwoni" przyjechali do Frankfurtu po zdobycz punktową. - Sytuacja w tabeli jest korzystna, ale nadal potrzebujemy punktów, aby zapewnić sobie awans na Euro 2016 - powiedział szkoleniowiec polskiej kadry. Mecz Niemcy - Polska już jutro o 20.45 we Frankfurcie. Relacja na żywo w Interii!

Eliminacje Euro 2016. Sprawdź wyniki i tabelę "polskiej" grupy - kliknij!

Adam Nawałka na dzisiejszej konferencji prasowej nie ukrywał, że reprezentacja Polski nie przyjechała do Frankfurtu wyłącznie po to, by się bronić.

- We Frankfurcie będziemy się starali zagrać o zdobycz punktową i jak najlepszy wynik. Sytuacja w tabeli jest bardzo korzystna, ale nadal potrzebujemy punktów aby zapewnić sobie awans do mistrzostw Europy - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski.

Reklama

- Nie będziemy sprowadzać naszej gry do tego, żeby się bronić. To spotkanie będzie miało wiele faz gry. Będą momenty, że trzeba się będzie bronić, ale będą i takie, kiedy to my będziemy atakować - przewiduje trener.

- Od samego początku mojej pracy z reprezentacją doskonalimy grę w ataku pozycyjnym i kontrataku. Teraz też nad tym pracowaliśmy. Spodziewamy się tego, że Niemcy będą chcieli przejąć inicjatywę i atakować, ale my musimy być przygotowani na to, by nie tylko skutecznie się bronić, ale też wyprowadzać szybkie ataki - powiedział Nawałka.

Zapytany przez niemieckich dziennikarzy o to, na czym opiera swój optymizm przed starciem z mistrzami świata, selekcjoner polskiej kadry powiedział, że jego zespół w ostatnich miesiącach robi stałe postępy.

- Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie. Ta drużyna gra coraz lepiej i się rozwija. Nasi zawodnicy grają w najlepszych klubach na świecie. Mamy ambitny, ale też skromny zespół, który cały czas idzie do przodu. Jesteśmy pełni szacunku do naszych przeciwników, ale wierzę w to, że jutro zagramy bardzo dobry mecz i będziemy walczyć o najlepszy możliwy wynik - zaznaczył Nawałka.

Selekcjoner nie chciał ujawnić składu, w jakim do meczu przystąpią "Biało-czerwoni".

- Jutro na odprawie przedmeczowej będzie podany skład. Jeśli chodzi o Karola Linettego, to wczoraj czuł się źle. Dzisiaj jest znaczna poprawa. Na treningu zdecydujemy, czy ten zawodnik znajdzie się w składzie na jutrzejszy mecz czy nie - przyznał Nawałka.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski podkreślił, że cieszy się z tego, iż do gry wrócił Wojciech Szczęsny.

- Wszyscy cieszymy się, że mamy bramkarzy, którzy grają w najlepszych ligach na świecie. To dla nas komfort, a nie problem. Cieszę się, że Wojtek Szczęsny zmienił klub i gra w podstawowym składzie Romy. Oprócz niego są Artur Boruc i Łukasz Fabiański. Mam nadzieję, że rywalizacja pomiędzy nimi będzie coraz większa i z pożytkiem dla reprezentacji - stwierdził Nawałka.

Mecz Niemcy - Polska już jutro o 20.45 we Frankfurcie. Relacja na żywo w Interii!

Niemcy - Polska. Relacja na żywo w Interii - kliknij tutaj!

Niemcy - Polska. Relacja na żywo na urządzenia mobilne - kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL