Reklama

Reklama

Mecz Irlandia - Polska - Lewandowski: Brak Kuby nie zależy ode mnie

Z Robertem Lewandowski na czele, za to bez Jakuba Błaszczykowskiego, reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do niezwykle ważnego meczu z Irlandią w eliminacjach Euro 2016.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Irlandia - Polska

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Starcie "Biało-czerwonych" z Irlandczykami odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 20.45 w Dublinie.

Drużynę Adama Nawałki czeka na Zielonej Wyspie niezwykle ciężka przeprawa.

- Wiadomo, że w Irlandii nie będzie można odpuścić nawet na chwilę; trzeba będzie walczyć na całego i dodać trochę sprytu, by wywalczyć korzystny wynik. Drużyna jest nastawiona do tego zadania bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że po powrocie do kraju wszyscy będziemy w jeszcze lepszych humorach - powiedział w rozmowie z RMF FM Lewandowski, który przejął opaskę kapitańską po Błaszczykowskim, gdy ten długo leczył kontuzję.

Reklama

Nawałka już pod koniec ubiegłego roku rozwiał wątpliwości, ogłaszając, że po powrocie Błaszczykowskiego do kadry, kapitanem pozostanie Lewandowski.

Selekcjoner zaskoczył jednak wszystkich, gdy wracającego do formy Kubę w ogóle pominął przy powołaniach na mecz z Irlandią. W kraju rozgorzała dyskusja na temat słuszności decyzji trenera.

Co na to Lewandowski?

- Dla mnie to przede wszystkim zupełnie niepotrzebna polemika. Znowu tworzymy problem na siłę. To przecież trener podjął taką decyzję. Ja jestem kapitanem reprezentacji, a nie selekcjonerem. Brak Kuby nie zależy ode mnie - uciął temat w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" "Lewy".

- My, przyjeżdżając na kadrę, mamy się skupić na najbliższym meczu. Dla mnie temat Błaszczykowskiego powinien być skończony już pierwszego dnia zgrupowania reprezentacji - dodał.

Polscy piłkarze do Dublina wylecą w sobotę o godz. 10. Tam zaplanowana jest konferencja selekcjonera Adama Nawałki, a wieczorem oficjalny trening.

W niedzielny wieczór "Biało-czerwoni" rywalizować będą o utrzymanie przewagi nad rywalami w grupie D eliminacji Euro 2016.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacyjnej!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje