Reklama

Reklama

Mecz Irlandia - Polska - Glik: Moje bramki zawsze były dość ważne

- Jeśli wygramy, to chyba nikt już nie odbierze nam Euro - mówi bramkostrzelny obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik przed niedzielnym meczem z Irlandią w Dublinie. - To kluczowy moment eliminacji - podkreśla.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Irlandia - Polska

Tutaj znajdziesz relację na urządzenia mobilne

Mecz Irlandia - Polska rozpocznie się o godzinie 20.45. Transmisja w Polsacie.

Glik, mimo że jest środkowym obrońcą, słynie z dużej liczby zdobywanych bramek dla Torino i reprezentacji Polski, zwłaszcza bramek głową po stałych fragmentach gry.

Reklama

W niedzielnym meczu będzie szczegółowo pilnowany przez rywali?

- Wiem, że zawodnicy zwracają na mnie większą uwagę. Obrońcy kryją mnie skrupulatnie, nawet w zespołach, które kryją strefą - nie ukrywa Glik.

- O bramki nie będzie mi łatwo, choć nie zakładam, że już nic nie dołożę - dodał obrońca klubu z Turynu.

Glik przypomniał, że już w debiucie w reprezentacji strzelił gola w meczu z Tajlandią, potem przyszły trafienia z Anglią i Gruzją. - Bramki, które strzelam, zawsze były dość ważne i dawały punkty - powiedział piłkarz reprezentacji Polski.

Podczas meczu z Irlandią Glik spodziewa się bardzo dużo pracy. - Są tam nieprzyjemni, silni rywale, często grają długą piłkę. Dużą rolę odegra Grzegorz Krychowiak, który będzie musiał nam pomagać - przewiduje środkowy obrońca kadry.

- Jeśli wygramy, to chyba nikt już nie odbierze nam Euro - ma nadzieję Glik. - To jest kluczowy moment eliminacji - podkreślił.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji Euro 2016

Zobacz cały wywiad z Kamilem Glikiem w TVP Sport:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL