Reklama

Reklama

ME U-21. Trzech Polaków wśród najlepszych zawodników grupy A

Kamil Grabara, Krystian Bielik oraz Dawid Kownacki znaleźli się w najlepszej jedenastce grupy A ME U-21 według portalu "Whoscored".

Polacy mimo dwóch zwycięstw nie zdołali dokonać niemożliwego i awansować z "grupy śmierci" na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Choć po dwóch kolejkach "Biało-Czerwoni" byli liderami rozgrywek, to przez wysoką porażkę z Hiszpanią i wygraną Włochów z Belgami, Polacy spadli dopiero na trzecie miejsce.

Awans do kolejnej rundy wywalczyli Hiszpanie, natomiast Włosi muszą czekać na wyniki z innych grup i liczyć, że okażą się najlepszą ekipą z drugich miejsc.

Branżowy portal "Whoscored" wyróżnił trzech podopiecznych Czesława Michniewicza, umieszczając ich w najlepszej jedenastce grupy A. Serwis ten generuje oceny meczowe na podstawie zaawansowanych statystyk.

Reklama

Kamil Grabara, wypożyczony w tym sezonie z Liverpoolu FC do duńskiego Aarhus GF, został oceniony najlepiej spośród wszystkich bramkarzy nie tylko z grupy A, ale i całego turnieju.

Wyróżnieni, wśród najlepszych zawodników z grupy A, zostali także środkowy obrońca Krystian Bielik (dwa gole w trzech meczach) oraz kapitan Orłów Dawid Kownacki. Napastnik Fortuny Duesseldorf z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w ostatnim meczu przeciwko Hiszpanii.

Najlepsza jedenastka grupy A według "Whoscored":

K. Grabara (7.1, Polska) - D. Cools (7.0, Belgia), K. Bielik (7.6, Polska), S. Bornauw (7.5, Belgia), A. Martin (7.2, Hiszpania) - F. Chiesa (8.4, Włochy), F. Ruiz (8.2, Hiszpania), D. Ceballos (8.5, Hiszpania), L. Pellegrini (8.1, Włochy) - D. Kownacki (7.0, Polska), M. Oyarzabal (7.1, Hiszpania).

ME U-21: sprawdź szczegóły

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL