Reklama

Reklama

Mateusz Borek wylicza grzechy główne Waldemara Fornalika

- Ukraińcy i Anglicy zupełnie się nas nie boją - uważa znany dziennikarz Mateusz Borek, który w stacji Polsat Sport będzie komentował dwa ostatnie mecze reprezentacji Polski w eliminacjach MŚ 2014.

W piątek Polacy zmierzą się w Charkowie z Ukrainą (godz. 20.00), a we wtorek na słynnym Wembley z Anglią (godz. 21.00). "Biało-czerwoni" oba mecze muszą wygrać, żeby marzyć o awansie na mundial w Brazylii.

"Oczywiście podejdą do meczów z nami z wyuczonym i wynikającym z profesjonalizmu respektem, ale czegoś takiego jak strach przed Polską nie ma, ani w obozie Ukraińców, ani w obozie Anglików" - stwierdził Borek.

Na  podsumowania i analizy słabych eliminacji MŚ w wykonaniu trenera Waldemara Fornalika i jego drużyny przyjdzie jeszcze czas, ale Borek już dziś na gorąco wymienia grzechy główne naszego selekcjonera.

"Trener Fornalik miał za mało odwagi w sprawdzaniu taktycznych wariantów gry i piłkarzy w meczach  towarzyskich.  Wszędzie na świecie mecze towarzyskie gra się by sprawdzić pewne ustawienia, my mecze towarzyskie graliśmy na wynik.

Kolejny grzech to brak solidnej linii defensywnej. Trenerowi zabrakło konsekwencji w wyborze i stawianiu na tych samych piłkarzy w defensywie, co jest absolutnie podstawowym warunkiem gdy myślimy o wygrywaniu meczów na europejskim poziomie.

Za mało też było odwagi ze  strony trenera by zmienić coś w systemie gry. Przez wiele miesięcy w ustawieniu z dwoma  defensywnymi pomocnikami doświadczaliśmy ofensywnej apatii, co skutkowało małą liczbą sytuacji bramkowych.

Reklama

Nie widzę też w tej drużynie duszy, nie czuję chemii. Oczywiście życzę naszym chłopakom, żeby te dwa ostatnie mecze wygrali i wszystkim krytykom utarli nosa, ale mam wrażenie, że to nie jest jeden organizm, że oni nie oddychają jednym płucem. Mamy w zespole kilku bardzo dobrych piłkarzy, jest kilku średnich, ale nie tworzą oni drużyny" - podsumował Borek.

Mecze z Ukrainą i Anglią kibice zobaczą w Polsacie Sport. Studio przed piątkowym meczem rozpocznie się o godz 18.30, a przed wtorkowym spotkaniem na Wembley o 19.30. Oba mecze skomentuje duet Mateusz Borek - Waldemar Prusik, a gośćmi Bożydara Iwanowa w studio będą: Wojciech Kowalczyk, Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Łapiński.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Ukraina - Polska. Początek 11 października o 20

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Anglia - Polska. Początek 15 października o 21

Relację na żywo można też śledzić na urządzeniach mobilnych

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę grupy H eliminacji MŚ 2014

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje