Reklama

Reklama

Marcin Kamiński: Marzy mi się występ w reprezentacji w Poznaniu

Powracający do kadry po ponad rocznej przerwie Marcin Kamiński liczy na występ w meczu reprezentacji na swoim klubowym stadionie. 21-letni piłkarz Lecha Poznań okazję do tego będzie miał 19 listopada, kiedy to Polska zagra w stolicy Wielkopolski z Irlandią.

Powracający do kadry po ponad rocznej przerwie Marcin Kamiński liczy na występ w meczu reprezentacji na swoim klubowym stadionie. 21-letni piłkarz Lecha Poznań okazję do tego będzie miał 19 listopada, kiedy to Polska zagra w stolicy Wielkopolski z Irlandią.

Ostatni raz obrońca Lecha został powołany na zgrupowanie reprezentacji przed meczem z Estonią, w sierpniu 2012 roku, jednak nie wystąpił w tym spotkaniu. To było jedyne powołanie od Waldemara Fornalika dla tego zawodnika. Później były już selekcjoner nie korzystał z usług piłkarza wicemistrza kraju, który regularnie występował w młodzieżowej drużynie U-21 prowadzonej przez Marcina Dornę.

W październiku nowym trenerem kadry został Adam Nawałka, który jeszcze przed wysłaniem powołań do klubów wypowiadał się o Kamińskim w kontekście gry w reprezentacji.

- Na pewno ucieszyła mnie wiadomość o powołaniu. Dotarły do mnie słowa selekcjonera, ale nie byłem przekonany, że pojadę na kadrę. Dopóki nie ma powołania, to trudno cokolwiek powiedzieć. Cały czas ciężko pracuję, żeby trafić do reprezentacji i jestem zadowolony, że trener to dostrzegł - powiedział Kamiński.

Po raz ostatni 21-letni obrońca wystąpił w meczu ze Słowacją (1-0 - przyp. PAP) 26 maja 2012 roku. Znalazł się również w kadrze na Euro 2012, ale nie zagrał w żadnym z spotkań. Do tej pory zaliczył trzy występy w reprezentacji Polski.

- Minęło już sporo czasu od mojego ostatniego meczu w kadrze. Cieszę się, że znów będę mógł pojechać na zgrupowanie i jeśli dostanę okazję występu, to będę chciał ją wykorzystać - przyznał piłkarz.

Lechita ma nadzieję, że jego forma sprosta oczekiwaniom szkoleniowca. - Trudno powiedzieć czy mam formę reprezentacyjną. Jeśli zagram, to będę mógł powiedzieć więcej na temat tego czy jestem gotów do gry w kadrze. Będę mądrzejszy po zgrupowaniu - zaznaczył Kamiński.

Reklama

Dla niego będzie to doskonała okazja, żeby zagrać na stadionie swojego klubu, ponieważ po meczu ze Słowacją we Wrocławiu zespół Adama Nawałki zmierzy się w Poznaniu z Irlandią.

- To może być ciekawe doświadczenie. W Poznaniu do tej pory byłem raz na spotkaniu reprezentacji, ale na trybunach. Teraz stanę przed szansą, żeby zagrać przy Bułgarskiej w koszulce kadry. Z jednej strony mecz u siebie w domu, a z drugiej z orzełkiem na piersi - podkreślił obrońca Lecha.

Zgrupowanie reprezentacji po raz pierwszy od dłuższego czasu odbędzie się nie w Warszawie, a w Grodzisku Wlkp. Rozpocznie się ono w poniedziałek 11 listopada. Nawałka powołał do kadry kilku nowych piłkarzy lub zawodników, którzy dawno w niej nie grali.

- Być może te zmiany dobrze wpłyną na kadrę. To dobry moment, żeby szukać. Mamy kilka miesięcy do początku eliminacji do Euro 2016 i możemy eksperymentować, żeby dobrze przygotować się na meczów o stawkę - powiedział piłkarz Lecha.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL