Reklama

Reklama

Małowiejski: Nie możemy sobie pozwolić na wybicie z rytmu

W meczu z Mołdawią nie możemy sobie pozwolić na wybicie z rytmu, musimy grać dokładnie, ale gdy pojawi się luka w obronie rywala, trzeba będzie to wykorzystywać - powiedział asystent selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Hubert Małowiejski.

"Biało-czerwoni" od soboty przebywają na zgrupowaniu we Wrocławiu, gdzie już we wtorek zagrają w drugim meczu eliminacji MŚ z Mołdawią. Na niedzielę zaplanowany został jeden, zamknięty dla publiczności trening oraz pierwsza przedmeczowa odprawa.

"Zamkniemy na niej temat piątkowego meczu z Czarnogórą. Przeprowadzimy szczegółową analizę tego spotkania, żeby mieć szansę poprawić to, co szwankowało, m.in. koncentracja, skupienie się na tym, co robimy po odzyskaniu piłki, żeby zbyt łatwo nie oddawać jej rywalom" - mówił trener.

Reklama

Szkoleniowiec przyznał, że Mołdawia to zdecydowanie słabszy rywal od Czarnogóry i wiele osób stawia Polskę w roli faworyta w tym spotkaniu. "Choć w takich spotkaniach gra się inaczej, to jednak nie możemy pozwolić, by w nasze poczynania wkradła się nonszalancja. Bardzo ważne jest to, co dzieje się w głowach zawodników" - dodał.

Małowiejski zwrócił także uwagę na fakt, że choć Mołdawia rozpoczęła kwalifikacje od porażki 0-5 z Anglią, to jednak we wcześniejszych meczach eliminacyjnych do Euro 2012 zaprezentowała się bardzo solidnie w meczach z Holandią i Szwecją. "Z Holandią przegrali dwukrotnie tylko 0-1, a ze Szwecja w Sztokholmie 1-2. To były wyrównane spotkania, a wyniki świadczą o tym, że jeśli długo udaje im się nie stracić bramki, to mogą stawić zdecydowany opór i liczyć na sprawienie niespodzianki" - tłumaczył.

Zdaniem trenera kluczowe we wtorkowym meczu będzie utrzymywanie rytmu, dokładna gra i przygotowywanie akcji, a gdy pojawi się luka w obronie rywala, wykorzystywanie takich sytuacji. "Musimy także lepiej wykonywać stałe fragmenty gry. Mołdawia raczej odda nam inicjatywę, więc takich okazji powinniśmy mieć sporo" - podkreślił.

Niedzielny trening zaplanowano na godz. 18.00, ale dziennikarze będą go mogli oglądać jedynie przez pierwszy kwadrans. W poniedziałek odbędą się konferencje prasowe selekcjonerów obu reprezentacji oraz oficjalne przedmeczowe treningi. Początek wtorkowego meczu zaplanowano na godz. 20.45.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Mołdawia w INTERIA.PL!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL