Reklama

Reklama

Małgorzata Domagalik wycofała się z kontrowersyjnej zapowiedzi książki o Jerzym Brzęczku

Autorka książki "W Grze" Małgorzata Domagalik wycofała się ze słów nazywających Jerzego Brzęczka "nowym Kazimierzem Górskim na nowe czasy".

"W grze to mocna, zaskakująca, poruszająca, ale i zmuszająca do refleksji, także kibiców, opowieść o człowieku, o którym Domagalik pisze, że jest nowym Kazimierzem Górskim na nowe czasy. Wszyscy, którzy go znają, mówią, że jest porządnym człowiekiem. Kim więc naprawdę jest Jerzy Brzęczek?" - tak jeszcze niedawno można było przeczytać w notce promującej nową książkę Domagalik.

Reklama

Fragment, w którym autorka porównała Jerzego Brzęczka do Kazimierza Górskiego, szybko stał się obiektem kpin ze strony kibiców i czytelników. Choć Brzęczkowi nie można odmówić sukcesów piłkarskich oraz awansu na mistrzostwa Europy, to stawianie go w jednym szeregu ze zdobywcą medalu mistrzostw świata, wielu wydało się przynajmniej nie na miejscu.

Okazało się, że autorka dość szybko postanowiła się wycofać z niefortunnego porównania. 

"(...) Jest wreszcie sam Jerzy Brzęczek, w którym Małgorzata Domagalik, w sposobie rozumienia, pasji i podejściu do piłki nożnej jako takiej, widzi w przyszłości kontynuatora trenerskiej myśli Kazimierza Górskiego" - tak zmieniony opis pojawił się w najnowszych materiałach promujących książkę.

Premiera książki "W Grze", wydanej nakładem Wydawnictwa W.A.B. jest przewidziana na 30 września tego roku.

Jerzy Brzęczek jest selekcjonerem reprezentacji Polski od września 2018 roku. Zajął ostatnie miejsce w pierwszej edycji Ligi Narodów dywizji A, a następnie awansował z reprezentacją Polski na mistrzostwa Europy.

WG

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Brzęczek | Małgorzata Domagalik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje