Reklama

Reklama

Losowanie grup Euro 2016. Dudek: Na nich musimy uważać

W sobotę o godz. 18 odbędzie się losowanie grup mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji. Zapytaliśmy Jerzego Dudka, byłego bramkarza reprezentacji Polski, jaka jest jego wymarzona grupa.

Jerzy Dudek to nie tylko znakomity reprezentant Polski, którego czytelnicy Interii wybrali najlepszym polskim piłkarzem 20-lecia 1992-2012, to także zwycięzca Ligi Mistrzów z Liverpoolem, w 2005 roku.

Były piłkarz, a teraz wzięty golfista i kierowca rajdowy, udzielił nam wymijającej odpowiedzi. Nie powiedział konkretnie, jakich rywali widziałby w "polskiej" grupie, ale wskazał, kogo należy się obawiać.

- Fajnie byłoby uniknąć drużyn z południa. Włochy, Hiszpania - ten styl nam nie leży - uważa Dudek.

- No i gospodarze. Bo jak się okazuje, na wszystkich turniejach, na których byliśmy, graliśmy z gospodarzami. Oni mają po prostu taki cichy pakt gdzieś tam u góry, że gra im się u siebie lepiej. A drużyny, które z nimi konkurują, mają bardzo ciężko - ocenia nasz rozmówca.

- Największym testem dla trenera Adama Nawałki będzie przygotowanie zespołu. Od 2002 roku żadnemu szkoleniowcowi się to jeszcze nie udało - dodaje były bramkarz reprezentacji Polski.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje