Reklama

Reklama

Losowanie Euro 2016. Joachim Loew docenia Polaków. "Mają świetnych zawodników"

Joachim Loew przyznaje, że Polacy w ostatnich latach zrobili wielki postęp. Chwali nie tylko Lewandowskiego, ale także pozostałych polskich piłkarzy. Do meczu Polska - Niemcy dojdzie 16 czerwca 2016 r., w drugiej kolejce grupy C.

Na Euro 2016 Polska zagra w grupie C zagra z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną. Faworytem będą oczywiście Niemcy.

- Zdaję sobie z tego sprawę i bierzemy ten ciężar. To jednak grupa do przejścia - mówił Loew zaraz po losowaniu niemieckiej telewizji RTL.Polacy pierwsze spotkanie zagrają z Irlandią Północną, a Niemcy z Ukrainą. Do potyczki naszych zawodników z mistrzami świata dojdzie w drugiej kolejce - 16 czerwca na słynnym Saint Denis.

Polacy z Niemcami grali już eliminacjach do Euro 2016. W Warszawie wygraliśmy 2-0, we Frankfurcie górą byli rywale (1-3). Gra piłkarzy Adama Nawałki zapadła jednak w pamięci Joachimowi Loewowi.

- Polacy w grupie będą naszym najtrudniejszym rywalem. W eliminacjach zagrali z nami nam dwa kapitalne spotkania. Przede wszystkim mają Roberta Lewandowskiego, ale także wielu innych świetnych piłkarzy - podkreśla selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Jeszcze rok temu Loew po takim losowaniu mógłby być spokojny, bo Polacy przez dziesięciolecia nie byli w stanie pokonać Niemców. Ale pierwszy raz udało nam się to właśnie podczas eliminacji.

Reklama

- Bo Polacy mają teraz dużo lepszym zespół niż jakieś 5-6 lat temu - podkreśla selekcjoner Niemców.

Spokojnie, a nawet z zadowoleniem wyniki losowania przyjął za to Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

- Przygotowania ruszą pełną parą. Grupa jest mocna, bo to finały mistrzostw Europy. Nie miałem nic przeciwko, by trafić jeszcze raz na Niemców. To przeciwnik z najwyższej półki - ocenił Nawałka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama