Liga ukraińska. Dynamo Kijów - FK Ołeksandria 5-1 (2-1). Dwie asysty Kędziory

Tomasz Kędziora zaliczył dwie asysty, a jego Dynamo Kijów pokonało Ołeksandriję 5-1 w meczu 25. kolejki ukraińskiej ekstraklasy piłkarskiej.

D. Grechyshkin 32'

Polski obrońca pierwszą asystę zaliczył już w 14. minucie przy golu Witalija Bujalskiego. Chwilę wcześniej ten zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego, jego strzał obronił Jurij Pankiw.

Goście od 55. minuty grali w dziesiątkę. Wtedy z boiska wyleciał Kaspars Dubra, który zobaczył dwie żółte kartki.

Drugą asystę Kędziora zanotował w 81. minucie. Tym razem podanie reprezentanta Polski wykorzystał Carlos de Pena.

Dynamo Kijów z dorobkiem 49 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Druga, z takim samym dorobkiem, jest Zoria Ługańsk, a prowadzi Szachtar Donieck z 65 punktami.

Yurii Pankiv
85′ Tomasz Kędziora
Hlib Bukhal
 65′ Vitalii Mykolenko
Kaspars Dubra20′ 55′
Artem Shabanov
Wałerij Łuczkewicz68′
62′ Heorhii Tsitaishvili
Denys Miroshnichenko
50′ 62′ Oleksandr Andrievskyi
Pawło Paszajew
 14′, 83′ 13′ (k.) 84′ Vitalii Buyalskyi
Yevhen Banada25′ 59′
31′ Abdul Mohammed Kadiri
Dmytro Grechyszkin  32′ (k.)
45′ Volodymyr Shepelev
Kyrylo Kovalets68′
7′ Serhiej Sydorczuk
Maksym Tretyakov80′
 20′ (k.) 74′ Nazarii Rusyn
Artem Sitalo68′
Heorhii Bushchan
Oleh Bilyk
62′ Ołeksandr Karawajew
Artem Gordienko59′
Oleksandr Syrota
Anton Shendrik
Illia Zabarnyi
Tymur Stetskov
62′  81′ Carlos María de Pena Bonino
Oleksii Dovgyi
84′ Mikkel Duelund
Vasyl Grytsuk68′
85′ Olabiran Blessing Muyiwa
Dmytro Shastal80′
Benjamin Verbič
Maksym Zaderaka68′
74′ Francisco Sol Ortiz