Liga ukraińska - 4. kolejka Premier League: FK Lviv - Dynamo Kijów 0-1 (0-1)

W spotkaniu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół FK Lviv przegrał z Dynamo 0-1 (0-1). Czerwoną kartkę w drugiej połowie meczu zobaczył reprezentant Polski Tomasz Kędziora.

W  spotkaniu 4. kolejki ukraińskiej Premier League, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół FK Lviv przegrał  z Dynamo  0-1 (0-1). Czerwoną kartkę w drugiej połowie meczu zobaczył reprezentant Polski Tomasz Kędziora.

Co ciekawe, Dynamo zdołało zwyciężyć, mimo że kończyło mecz w... dziewiątkę. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Mykyta Burda, osłabiając swój zespół już w 19. minucie.

Mimo gry w osłabieniu Dynamo udało się wyjść na prowadzenie. Pięć minut po czerwonej kartce do bramki przeciwnika trafił Witajyl Bujalskyj. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu.

Kwadrans przed końcem za uderzenie rywala usunięty z boiska został reprezentant Polski Tomasz Kędziora. Zespół z Kijowa spotkanie kończył w dziewięciu, ale obronił korzystny rezultat.

Dynamo zajmuje drugie miejsce w tabeli z siedmioma punktami straty do lidera. Zespół z Lwowa jest na szóstej pozycji.