Reklama

Reklama

Liga Narodów UEFA. Poznaliśmy terminarz rozgrywek

Od wyjazdowego starcia 7 września z Włochami rozpoczną Polacy walkę w Lidze Narodów. U siebie Orły zagrają 11 października z Portugalią i trzy dni później z Włochami. Ostatni mecz to wyjazd "Biało-Czerwonych" 20 listopada do Portugalii.

Dziś o godzinie 12 Polacy poznali swoich rywali w rozgrywkach Ligi Narodów. Podczas losowania w Lozannie były portugalski piłkarz Deco przydzielił "Biało-Czerwonych" do grupy 3 wraz z Włochami i Portugalią.

Kilka godzin później UEFA ustaliła terminarz Dywizji A Ligi Narodów. Polacy pierwszy mecz zagrają 7 września we Włoszech z reprezentacją Italii.

W październiku polskich kibiców czekają dwa domowe starcia - 11 października z Portugalią i 14 października z Włochami. Wiadomo już, że mecze te nie zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie, a na innych obiektach.

Reklama

Ostatni mecz grupowy Orłów to wyjazdowe starcie w Portugalii 20 listopada.

Liga Narodów to nowy twór, mający zastąpić mecze towarzyskie. Zwycięzcy grup dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na czerwiec 2019 roku. Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

Liga Narodów jest też szansą wywalczenia kwalifikacji na Euro 2020 dla tych, którym nie uda się awansować w tradycyjnych eliminacjach. W mistrzostwach Europy przewidziano cztery takie miejsca - po jednym dla każdej dywizji. Rywalizacja będzie się toczyła w specjalnych barażach pod koniec marca 2020 roku.

Terminarz Ligi Narodów:

Kolejka 1 - 6-8 września

Włochy - Polska (7 września)

Kolejka 2 - 9-11 września

Kolejka 3 - 11-13 października

Polska - Portugalia (11 października)

Kolejka 4 - 14-16 października

Polska - Włochy (14 października)

Kolejka 5 - 15-17 listopada

Kolejka 6 - 18-20 listopada

Portugalia - Polska (20 listopada)

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje