Reklama

Reklama

Liga Narodów. Portugalskie media: jesteśmy w łatwej grupie

Portugalskie media zgodnie twierdzą, że środowe losowanie piłkarskiej Ligi Narodów było szczęśliwe dla podopiecznych Fernando Santosa. Wskazują, że inne grupy mają zdecydowanie trudniejsze zespoły niż Polska i Włochy.

Sportowy dziennik “Record" w swoim internetowym wydaniu wskazuje, że Włochy, które zagrają z Portugalią i Polską w grupie 3 Ligi Narodów są jedynym, poza Holandią, zespołem pierwszej dywizji, który nie zakwalifikował się na tegoroczny mundial w Rosji.

Większość portugalskich mediów twierdzi, że podopieczni Fernando Santosa trafili do jednej z najłatwiejszych grup. Wskazują, że ekipa Portugalii będzie nie tylko faworytem swojej grupy, ale w ogóle całych nowych rozgrywek Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Lizbońskie “Radio Renascenca" cytuje portugalskiego szkoleniowca, który w pierwszych reakcjach po losowaniu w Lozannie, docenia rywali z Italii. “Włochy to zespół, na którego żaden trener na świecie nie chciałby trafić" - zaznaczył Santos.

Reklama

Szkoleniowiec aktualnych mistrzów Europy stwierdził, że spodziewa się trudnej rywalizacji z Polską, która “może pokrzyżować szyki" Portugalczykom.

“Polska ma wspaniałych zawodników. To drużyna, która w ostatnim czasie wybiła się na wysoki poziom" - powiedział dla “Radio Renascenca".

Portugalskie media przypominają, że Polska nie tylko pewnie zakwalifikowała się na tegoroczny mundial, ale też jej kapitan, Robert Lewandowski, został najlepszym strzelcem europejskiej fazy eliminacji. Odnotowują, że z dorobkiem 15 goli Polak wyprzedził portugalskiego napastnika Cristiano Ronaldo.

Liga Narodów to nowe rozgrywki federacji zrzeszonych w UEFA, które będą ze sobą rywalizować w ramach czterech dywizji. Polska znalazła się w najsilniejszej z nich - A.

Spotkania w ramach Ligi Narodów odbywać się będą między wrześniem a listopadem br. Do zaplanowanych na czerwiec 2019 r. finałowych rozgrywek zakwalifikują się cztery pierwsze zespoły z dywizji A.

Droga Polaków na mundial!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne