Reklama

Reklama

Liga Narodów: Polska - Włochy. Media: Uwaga na Roberta Lewandowskiego

Na spotkanie z Polską w ramach piłkarskiej Ligi Narodów potrzebna jest maksymalna mobilizacja reprezentacji Włoch - takie opinie dominują wśród włoskich komentatorów przed niedzielnym (20.45) spotkaniem w Gdańsku. "Trzeba uważać na Roberta Lewandowskiego"- podkreśla się przed meczem. Transmisja meczu w Polsacie Sport, relacja na żywo w Interii.

Mobilizacja - taki nastrój według mediów we Włoszech panuje w reprezentacji tego kraju w oczekiwaniu na mecz na gdańskim stadionie.

Telewizja RAI podkreśla, że "potrzebna jest wielka drużyna".

Zaznacza się, że Włosi przygotowują się z determinacją i nie spoczęli na laurach po środowym meczu towarzyskim, w którym rozgromili Mołdawię 6-0. We Florencji urządzili sobie trening strzelecki - zauważył jeden z komentatorów w Radiu 24.

Reklama

Jako ważny aspekt psychologiczny wskazuje się to, że będzie to mecz z udziałem kibiców. Po raz pierwszy od początku pandemii włoscy piłkarze usłyszą wrzawę na trybunach - podkreśliła agencja Ansa zaznaczając, że zgodnie z przepisami zajętych będzie 25 procent miejsc. Przytoczyła słowa selekcjonera Roberto Manciniego, który wyraził satysfakcję z tego, że trybuny nie będą puste.

"W niedzielę w Polsce będzie 10 tysięcy kibiców. Jesteśmy z tego zadowoleni. Oby było jeszcze więcej"- dodał Mancini, który opowiada się za otwarciem stadionów w Italii.

"La Gazzetta dello Sport" w piątek przypomina statystykę dotychczasowych 16 spotkań obu drużyn zaznaczając, że dominują remisy; sześć razy wygrali Włosi, a trzykrotnie Polacy.

Niedzielny mecz, zaznacza sportowy dziennik, może okazać się bardzo ważny, także dlatego, że w grupie podopieczni Jerzego Brzęczka mają trzy punkty, tylko jeden mniej niż Azzurri.

"Italia chce pokazać także w niedzielę, że jest maszyną do strzelania bramek"- zaznacza gazeta. "Ale Azzurri muszą uważać" - ostrzega.

"Niebezpieczeństwem numer jeden jest oczywiście Robert Lewandowski, nagrodzony niedawno jako najlepszy piłkarz UEFA"- przypomina "La Gazzetta dello Sport".

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Liga Narodów - zobacz stan rywalizacji w polskiej grupie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama