Reklama

Reklama

Liga Narodów: Polacy poznali rywali. Brzęczek komentuje

Trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, po wylosowaniu Holandii, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny w grupie Ligi Narodów, przyznał, że jesień będzie bardzo ciekawa dla reprezentacji i kibiców. - Najpierw jednak najważniejsze, czyli Euro 2020 - dodał.

W inauguracyjnej edycji 2018/19 Dywizja A składała się z 12 drużyn. W fazie grupowej "Biało-Czerwoni" okazali się słabsi od późniejszych triumfatorów Portugalczyków oraz Włochów i mieli spaść do Dywizji B. UEFA zdecydowała się jednak powiększyć Dywizję A do 16 drużyn i Polacy w niej pozostali.

We wtorek znów byli więc losowani wśród drużyn najwyższej dywizji - trafili ponownie na Włochów, a ich rywalami będą również Holendrzy i Bośniacy.

- To dla nas bardzo dobrze, że można rozegrać sześć meczów z czołówką europejską. Grupy na pewno są bardzo wyrównane. Po raz drugi spotykamy się z Włochami. Brakowało tylko z pierwszego koszyka Portugalii, ale są Holendrzy, którzy będą jednym z kandydatów do walki o mistrzostwo Europy. Bardzo dawno nie graliśmy z nimi w meczach o punkty. W walce o strefę medalową Euro 2020 będą liczyć się również Włosi - powiedział Brzęczek w rozmowie z TVP Sport.

Reklama

- Na pewno jesień dla reprezentacji i kibiców będzie interesująca, ale oczywiście najpierw to co najważniejsze w tym roku, czyli mistrzostwa Europy - dodał.

Trener zgodził się z opinią, że teoretycznie łatwiejszym rywalem od wymienionych drużyn jest Bośnia i Hercegowina.

- Patrząc na potencjał, Bośnia i Hercegowina to na pewno nie jest poziom Włoch czy Holandii, ale również ma w swoich szeregach kilku wybitnych piłkarzy. Walczy jeszcze w barażach o udział w mistrzostwach Europy, jest przecież jednym z możliwych rywali naszej reprezentacji. Wszystko jeszcze może się wydarzyć. Na pewno to również interesujący przeciwnik - podkreślił Brzęczek.

Selekcjoner chciał wylosować reprezentację Anglii, ale tak się nie stało.

- Może będzie okazja spotkać się troszeczkę wcześniej - zakończył, nawiązując do faktu, że Polska może trafić na Anglię w fazie pucharowej rozpoczynających się 12 czerwca mistrzostw Europy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje