Lewandowski w jedenastce kolejki eliminacji Euro 2016

Hat-trick Roberta Lewandowskiego w meczu Polska - Gruzja nie przeszedł niezauważony w Europie. Magazyn Goal.com wybrał Polaka do jedenastki weekendowej kolejki w eliminacjach Euro 2016. Dziennikarze BBC uznają "Lewego" za lepszego od Cristiano Ronaldo?

"Wszystko, co może zrobić Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski może zrobić lepiej" - napisano na profilu BBC na Twitterze.

W weekend zarówno Portugalczyk, jak i Polak popisali się hat-trickami w meczach kwalifikacyjnych.

BBC podkreśla, że trzy bramki kapitana reprezentacji Polski w cztery minuty to drugi najszybszy hat-trick w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy.

Była 89. minuta spotkania Polska - Gruzja. "Biało-czerwoni" prowadzili skromnie 1-0. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął "Lewy", kompletując hat-tricka w kilka minut. Skończyło się na 4-0.

Ronaldo w niespełna pół godziny zdobył trzy bramki w wyjazdowym meczu Portugalczyków na ciężkim terenie w Armenii. Zespół gwiazdy Realu wygrał 3-2.

Goal.com w trójce napastników, obok Lewandowskiego i Ronaldo, umieścił także Zlatana Ibrahimovicia, strzelca dwóch bramek dla Szwecji w wygranym 3-1 meczu z Czarnogórą.

W bramce postawiono na Białorusina Andreja Gorbunowa, który bronił w spotkaniu z Hiszpanią, wygranym ostatecznie 1-0 przez obrońców tytułu mistrza Europy.

W obronie znaleźli się: Łotysz Kaspars Gorkss, Walijczyk Ashley Richards i Włoch Leonardo Bonucci.

W drugiej linii wytypowano: Włocha Antonio Candrevę, Niemców Mesuta Oezila i Andre Schuerrle oraz Anglika Jacka Wilshere'a.

Eliminacje Euro 2016: wyniki, tabele, strzelcy, terminarz!